Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az anyatejes vagy a tápszeres...

Az anyatejes vagy a tápszeres etetést javasoljátok?

Figyelt kérdés

Nagyon sok pozitív és negatív vélemény van mindkettőről, ezért szeretném a Ti véleményeteket meghallgatni.

29 hetes kismama


2012. febr. 4. 16:52
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
10%
Vegyest.
2012. febr. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
73%
Hát mindenféleképpen az anyatejes táplálás a legjobb.Aztán majd a sors eldönti, hogy mi lesz.Én is sokáig akartam szoptatni, aztán mivel a babám az elejétől fogva nem volt hajlandó szopizni, így fejnem kellett neki és cumisüvegből tápláltam és ezáltal egyre fogyott a tejem, ami egyébként sem volt sok.Így 3 hónaposan át kellett állni teljesen tápszerre, aminek nem örültem, de nem tudtam mit csinálni.Végül is a tápszerrel sincs semmi baj, de ha van anyatej, akkor felesleges teljesen!
2012. febr. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
74%
Mindenféleképpen az anyatejest. Egyértelmű.
2012. febr. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
55%
Az anyatej a legjobb a babának (erről sokat olvashatsz pl. az www.lll.hu-n), de a tápszer kényelmesebb a mamának. (Most nem arról írok, amikor önhibáján kívül nem tud szoptatni, pedig akar.) Tápszernél bárki megetetheti a gyereked, szedhetsz bármilyen gyógyszert, nem kell mutogatnod magad esetleg idegen helyen... stb. Szóval a szoptatás (szerintem) nagyon szuper dolog és hatalmas élmény és kötődés saját testből táplálni a babádat, de sokszor jár önfeláldozással, fájdalommal, szervezéssel vagy "csak" macerával (a fejéstől a szoptatós melltartón át a cicid lehetséges formaváltozásáig...) Mindazonáltal ugye a baba az első :))
2012. febr. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
80%

Anyatejest, egyértelműen.

Nem hiszem, hogy sok olyan választ fogsz kapni, hogy tápszerest.

2012. febr. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
75%
Én nem tudtam szoptatni,mert nem volt tejem be se indult.Ezért az elejétől fogva tápszeres volt a kislányom,ugyanúgy felnőtt tápszeren is.Beteges se volt.De ha lett volna tejem eszembe se jutott volna tápszerezni.Nyilván az anyatej a legjobb.De te miért nem akarsz szoptatni?
2012. febr. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
67%

Utolsó vagyok.

Még annyit.Az hülyeség hogy a tápszer kényelmesebb!Miért?Ha éhes lesz a baba akkor vizet kell melegíteni megcsinálni a tápszert,ha evett elmosni az üveget.És ezt 3óránként,éjjel is.Aki meg szoptat az meg csak cicire teszi és kész.Akkor tényleg kényelmesebb?

2012. febr. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
80%

Anyatej, és ez minden nyűgével együtt sokkal tökéletesebb.

Hozzáállás kérdése, és persze kívánom hogy elég tejed legyen.

A negatív véleményt csak az anyák részéről hallhatod, a babáknak ez a legjobb, ők nem mondanának negatív dolgot.

Az más kérdés, ha kevés a tej, akkor ugye ne éhezzen, akkor jön a tápszer, ami megint csak az anyatej helyettesítésére szolgál, nem véletlenül.

Minél többet fogsz olvasni, és főleg majd megtapasztalni a szoptatás terén, annál jobban fogod látni,hogy ez egy hatalmas előny.

Csak ne érezd nyűgnek, és szeresd annyira a babád, hogy add neki, ami a legjobb.

Sok mama bármit megadna, csak szoptathatna, csak lenne elegendő teje.

Azok vannak kevesebben, akik nem ezt akarják.

Az igazsághoz azonban az is hozzátartozik, hogy a szoptatás legtöbbünknek nem kis meló, nem úgy van, hogy odateszed és kész, de MEGÉRI!

2012. febr. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
19%
Ha pusztán a tényeket nézzük, akkor minden szempontból az anyatej a legtökéletesebb táplálék a babának, ezzel senki nem vitatkozhat. Viszont az más kérdés hogy a dolog nem ennyire egyszerű, sok anya bizony nem szeret szoptatni, csak nyűg nekik amit hamar le akarnak tudni. Be kell vallanom én is közéjük tartozom, lehet megkövezni. Mindig idegenkedtem a szoptatástól, kényelmetlennek, kínosnak tartottam. De az eszemmel tudtam hogy ez a legjobb a babának ezért 6 hónapig csináltam kötelességtudatból.
2012. febr. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
78%
Ez nem lehet kérdés,a baba a legfontosabb,neki pedig az anyatej a legjobb.
2012. febr. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!