Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2 hetes babám nem szopik, de...

2 hetes babám nem szopik, de van tejem, így cumisüvegből eszik sajnos. Nagyon nyeldekel és zihál közben és emiatt aggódom. Vagy ez normális?

Figyelt kérdés
Lehet,hogy a cumisüvegen a lyuk nagy,de újszülötteknek való a fej rajta...
2009. jún. 1. 15:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát a lukat meg tudod nézni, emeld a szád fölé és tartsd fejjel lefelé, érzed hogy jön a tej, vagy a csuklód fölé, látod hogy mekkora a luk, hogy jön a tej.

Amúgy én is 1-es cumival vettem cumisüveget, igaz nem márkásat, csak egyszerűt és nagyon nagy volt neki. De vettem Baby Novásat, egyeset azt hiszem, a Rossmannba amibe két darab van, a hátulján van egy táblázat ott meg tudod nézni és nekem az nagyon bevált. Próbáld ki. Annak kisebb a luka pedig az is egyes.

De amúgy én ajánlom hogy próbáld meg azért cicire tenni, hátha, még olyan kicsi, hátha be tudod csapni kicsit.

Amúgy nem lehet hogy azért zihál meg nyeldekel, a te szavaiddal, mert nagyon megy neki a tej, vagy nagyon éhes és nagyon mohó? Bár attól is függ hogy mióta iszik cumisüvegből, nem e most kezdtétek el, mert lehet új még neki. Vagy ha régebben iszik már akkor nem tudom, mert akkor elvileg meg kellett volna neki már szoknia valamennyire, akkor lehet nagy a luk talán.

Illetve még gondolok olyanra esetleg hogy az orra nincs e eldugulva, de ez csak a végső gondolatom.

Talán inkább mohó! Vagy a cumin a luk nagy.

2009. jún. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod!:)

Kipróbálom azt a cumisüveget is!Nem hiszem,hogy el lenne dugulva az orra,mert akkor evésen kívül is hallatszana "szörcsögés",ugye?

2009. jún. 1. 17:01
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekünk a MAM és az Avent vált be. Az első 5 hétben kellett csak mert a sok próbálkozás eredményes lett és áttértünk a szopira. Próbáld te is minden nap az etetések előtt vagy esetleg között,hátha rákap. Nekünk is kellett 2hét mire egyszer-kétszer sikerült. Megéri!!! Ne add fel!!
2009. jún. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A védőnőm azt mondta,hagyjam a szoptatás próbálgatását,mert a baba is ideges lesz meg én is és nem lesz tejem...Én azért néha próbálkozom...De ha neked bejött,nekem is bejöhet!Köszönöm!
2009. jún. 2. 16:27
 5/7 anonim ***** válasza:
A védőnőnek inkább segíteni és támogatni kellett volna,nem azt mondani hogy hagyjad. Nem erőszakoskodni kell a babával,nem kell megvárni amíg mérges lesz,és főképp nem kell idegeskedni. Próbálkozni lehet másképpen is. Minden szopi előtt egyszer kétszer megpróbálni hátha bejön a dolog,és így nem történik semmi negatív ami miatt kudarc érhetne. Ha sikerül sikerül, ha nem akkor nem. Én is így álltam hozzá és bejött. Ha nagyon görcsösen akarja az ember azt a baba is megérzi, úgyhogy csak nyugodtan kezd neki. Bízz magadban és a babádban!!! Szépen lassan belejöttök,nem egyik pillanatról a másikra megy. Sok sikert és kitartást!
2009. jún. 3. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk nem tudott szopizni a baba, mert annyira bedurrant a mellem a kórházban, hogy nem tudta bekapni, és egyébként is lapos volt a mellbimbóm, mint utóbb kiderült...én fejtem pohárba amennyire tudtam, és azt folyamatosan itattam vele. Amikor hazajöttünk a kórházból, akkor a férjem vett mellbimbókiemelőt, amit imádtam, mert miközben az egyiket fejtem, a másik is fejődött magától. Ebból a mellbimbókiemelőből tudtam a következő napokban itatni a babát, mire megerősödött annyira, hogy szopizzon. Eleinte, a védőnő tanácsára mindíg adtam neki tejet ebből a kiemelőből, mert a szopi elején még lehet túl éhes, türelmetlen, és után jöhetett a szopi, amikor már csillapította a nagy éhséget.
2009. jún. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm nektek!A védőnőm nem igazán érti a dolgát sajnos,erre én is rájöttem.Nyugodtan állok a szopihoz,tudom,hogy megérzi a baba,ha ideges vagyok.Szoktam próbálkozni,remélem,eredményes lesz!
2009. jún. 6. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!