Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Jól csinálom így? Sokszor...

Jól csinálom így? Sokszor kicsit tudok csak fejni-gyűjtöm-fagyasztom?

Figyelt kérdés

Növekedési ugrás van és sokszor szopik után fejek, hogy nőjön a tej mennyisége.

(amúgy igény szerint szoptatok, 2 óránként cicin van a 3 hónapos babám)


Egy fejés alkalmával, szopik után még 30-60 ml tej ürül.

Ezt nem érdemes fagyasztani, de 3 fejés után már a 180 ml-t fagyasztanám.


Nem gond az, hogy az első adagot hűtőbe teszem, a második fejés alkalmával a hideg tejre fejek rá---vissza a hűtőbe----majd újrafejek rá és így megy a fagyasztóba?


Szerintetek?


2012. febr. 8. 14:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem gond, én is így csináltam.

Az persze kérdés, hogy elfogadja-e majd a fagyiból felengedett tejet a kicsid, mert van, amelyik csak a "frissen csapoltat" kedveli. :o)

Amúgy a 30 ml sem hülyeség, van, aki hozzátápláláskor így szoktatja az új ízekhez a babát, hogy hozzá keveri, és akkor egy adaghoz annyi is elég.

Mondjuk én ezzel nem szerettem pepecselni, úgy gondoltam, hogy vagy szopizzon, vagy egyen.


Végül elajándékoztam a fagyis adagokat egy tápis babának, aki meg nagyon szerette.

2012. febr. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Nem sok van a fagyasztóban. Kb 4-5 adag.

Néha anyukám vigyázz rá amíg a nagyokkal vannak elintézni valóim és akkor jól jön ha pl. nem érek haza az etetésre.

Eddig nem volt baja a fagyasztott tejjel.

A tesók viszont hozzátáplálásnál pl főzelékbe már nem fogadták el a "régi" fagyasztott tejet.


Későbbre így már nem tartogatok, csak szeretem ha van pár adag tartalékban.


Szóval nem lesz baj ha a hideg tejre fejem közvetlenül?

2012. febr. 8. 14:17
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálunk nem volt baj.

De két napnál tovább sosem csináltam, és azt is csak ritkán, igyekeztem 24 órán belül lefagyasztani.

Az enyémek is kapták, és két tejtesó is felnövekedett egészségesen.


Amúgy ha már elfogadta, akkor el is fogja!

Mindkét gyerekem olyan 8-9 hónapos koráig elfogadta még, tovább nem, de ismerek babát, aki egyáltalán nem, ezért írtam. :o)

2012. febr. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!