Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha gyógyszert kellett beszedne...

Ha gyógyszert kellett beszednem, és estétől délelőttig nem szoptathattam a tejet kifejjem és kiöntsem?

Figyelt kérdés
2012. febr. 9. 09:44
 1/9 anonim ***** válasza:

én a biztonság kedvéért igen sajnos, borzasztó pocséklás a drága jó anyatejet kiönteni, de nem lehet tudni hogy kiválasztódott-e az anyatejben..

bár biztos lesz aki azt írja hogy már kiürült,

én a te helyedben nem adnám oda a babámnak.

2012. febr. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
..akartam írni a te helyedben én nem adnám oda :)
2012. febr. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

komolyan mondom nem tudok írni :)


a lényeg, én nem adnám oda :) bocsi mégegyszer

(ne pontozzatok le a bakikért köszi)

2012. febr. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Harangozó Sára ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen gyógyszert szedsz.
2012. febr. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
nézd meg a gyógyszert vagy a hatóanyagát az e- laktancia honlapon, a szopistanácsadók is onnan szoktak tájékozódni.
2012. febr. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

Én minden egyes gyógyszer előtt rákérdezek, ha más nem a védőnőtől. Illetve ált. nem is veszek olyan gyógyszert nagyon, amit recept nélkül lehet kapni, ergo az orvost is megkérdezem.

Viszont. Ott van pl. az algopírin. Benne van a tájékoztatójában, hogy bevétel után 48 óráig nem szabad szoptatni. Eddig 2 gyerekorvost, 2 védőnőt, 1 háziorvost, 2 gyógyszerészt kérdeztem meg és egybehangzóan mondták, hogy be lehet szedni, és szoptatni is lehet, csak ne napi 3 db-ot, hanem 1-1 szem még belefér. (ezt csak példának írtam)

2012. febr. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nekem monural 3g granulátumot írt fel a körzeti orvosom,egy tasak amit tegnap este kellett bevennem.Azt mondta reggel 10-ig ne szoptassak,de azt hogy amit lefejek azzal mi legyen azt nem mondta.De én úgy gondoltam kiöntöm.
2012. febr. 9. 12:04
 8/9 anonim ***** válasza:

HA nem szabad szoptatnod, igen, ki kell önteni a tejet.


De nem tudott volna olyan gyógyszert keresni, ami mellett lehet szoptatni? IBCLC-szaktanácsadók ebben tudnak segíteni!

2012. febr. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kapásból3 antibiót tudok, amit lehet szopi alatt szedni, ha még nem szedted be és érdekel, írj egy privit, elküldöm neked!
2012. febr. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!