Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi kell ahhoz, hogy a Heim...

Mi kell ahhoz, hogy a Heim Pál kórház Anyatejgyűjtő állomásán tejet vehessek? És mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 7. 15:59
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, az anyatejet így nem lehet megvenni. Kis súlyú és/vagy koraszülött babáknak az orvos írja fel, ők ingyen kapják, de pénzért nem lehet megvenni, így kerülik el, hogy akik nem akarnak szoptatni (mert pl. féltik a mellüket :S), de sok a pénzük, azok felvásárolják az összeset, és annak ne jusson, akinek nagy szüksége lenne rá.

Ha nem tudsz szoptatni, beszélj a gyermekorvossal, hogy nektek felír-e anyatejet, legalább annyi mennyiségben, hogy az étkezések nagyobb részét ez tegye ki, de ha nem, hát akkor, marad a tápszer, az sem tragédia ám, a tápszeres babák is pont olyan szépen fejlődnek, mint az anyatejesek, és az is tény, hogy bár az anyatej nagyon fontos, még fontosabb a szeretet és a törődés, azt pedig minden anyának lehetősége van adni. Esetleg megkérdezheted a védőnőtöket, hogy nem ismer-e olyan kismamát, akinek nagyon sok a teje, van felesleg és esetleg ki tudna vele segíteni. De ne keseredj el, ha csak tápszert tudsz adni a babádnak, az én fiam is tápszeres a születésétől kezdve, és most lesz hat hónapos, sose volt beteg, szépen nő, de nem kövér egyáltalán, nagyon kis formás, és ráadásul olyan gyorsan fejlődik, hogy sok kortársát leelőzi. Szóval nem ezen múlik.

2008. ápr. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!