Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ilyenkor már mi a teendő?

Alinaaa kérdése:

Ilyenkor már mi a teendő?

Figyelt kérdés
Napi egyszer szoptatok, de lassan azt is el szeretném hagyni. Éjjel még kel szopizni. Elég soka tejem. Mit kell csinálnom,hogy ne kelljen állandóan fejnem, de ne is csomósodjon be? Hideg borogatás?Hogy csináltátok? Nem akarom elapasztani csak csökkenteni a mennyiséget-ha lehetséges egyáltalán:)
2012. febr. 14. 21:13
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Bocsi de szerintem te nem vagy normális. minél tovább tudsz szoptatni a gyerekedet annál jobb neki,egészséges. ha meg csak magad miatt nem akarod szoptatni akkor egy egoista barom vagy.
2012. febr. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem ezt irtam, lehet rosszul fogalmaztam. Akkor előről:

Sok a tejem, de a 8 honaposom már rendessen eszik napközben, igy nem szopizik egész nap, de a tejem termelődik-ami ugyebár ha nem fejem le gyulladást okoz. és mivel nem szeretném fejni-mivel nem akarom, hogy mégtöbb legyen a kérdésem a következő: Mit kell csinálnom, hogy ne gyuladjon be a mellem, ha napküzbe nem szopizik a babám, de éjjel igen - tehát nem akarom elapasztani, csak elkerólni egy mellgyulladást.

Remélem igy világos, hogynem vagyok egy egoista....(na inkább hagyjuk)-teszemhozzá imádok szoptatni, de rendeskaja is kell a gyerekeknek.

2012. febr. 14. 21:33
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem tudhatjuk miért akarja a kérdező abbahagyni a szoptatást,és hogy mennyi idős a baba.Lassan én is abba szeretném hagyni,kisfiam 17 hónapos,eddig mindent alárendeltem neki,bármi bajom volt megpróbáltam gyógyszer nélkül kihúzni,de most hogy kistesót szeretnénk,nekem pedig hormongyógyszerre lesz szükségem,muszály leszek abbahagyni valahogy.Igazából érzem hogy már nincs is rá szüksége,csak a közelség miatt,de azt meg megpróbálom majd máshogy pótolni.Kérdező milyen idős a babád?és miért akarod abbahagyni?
2012. febr. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Próbálj meg egy kicsit kevesebbet fejni, vagy ha érzed hogy csomósodik akkor masszírozd ki, de ne feltétlenül fejd.

Az első válaszolóval meg ne foglalkozz, nem értem miért kell ítélkezni.

2012. febr. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De nem akarom abbahagyni, csak már reggel este és éjjel szopizik. De napközben már csak egyszer,vagy egyszer sem, azért mert már eszik(rendes kaját).8hónapos. Még szeretnék szoptatni(reggel-este), csak a napközben hagynánk el.
2012. febr. 14. 21:46
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindig csak annyit fejj ki belőle, hogy megkönnyebbülj. Ha nagyon feszít, fejj, mert tényleg begyullad.


Nekem 6 napig tartott, amíg a cicim is rájött, hogy a gyereknek kevesebb is elég, addig úgy csináltam, hogy amikor már nagyon feszített, fejtem egy keveset.

2012. febr. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is kevesebbet fej ki. Nekem akkor szokott picit csökkenni, ha pár napig kevesebbet fejek. Nálunk nem ment a szoptatás és ezért fejem, így könnyeben tudom szabályozni a mennyiséget. Nem is értem miért lennél egoista b..., ha kevesebbet akarsz fejni vagy abbahagynád. Ez mindenkinek a maga joga. Én rettentő fáradt vagyok a fejésektől és a tejtermeléstől, aki ezt így is vállalja azt valóban nem gondol a babájára, mert egy fáradt, erőtlen anyuka többet árthat, mint aki túlzásba viszi az anyatej termelést.
2012. febr. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, volt részema folyamatos fejésben. Alig vártam,hogyvissza tudjamtennimellre. Elismerésem anak aki napi szinten feji a mellét- hogymindig meglegyen akicsinek az elég tejmennyiség. Már most 3 napután talán jobb-elég estére egy kicsit lefejnem.Szerencsém van-elég jól alkalmazkodik a mellem:)
2012. febr. 19. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!