Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3hetes a kisbabám aki szopik!...

3hetes a kisbabám aki szopik! Én viszont elkaptam a hasmenéses vírust, mi a teendő ilyenkor? Elkaphatja a kislányom is? Folytathatom a szoptatást? Milyen gyógyszert vehetek be ilyenkor?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat!
2011. jan. 21. 09:08
 1/6 anonim ***** válasza:
huuu szerintem hívd fel gyorsan a védőnőt vagy a gyerekdokit!Én lázas voltam, azzal szopiztathattam, de a vírus az más!szerintem telefonálj, ők jobban tudják!
2011. jan. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ilyenkor nem hogy lehet szoptatni, hanem KELL szoptatni!

Az anyatejjel a szervezeted által termelt ellenanyagokat a babád is megkapja. Így jó eséllyel, ha el is kapja a betegséget, enyhébb lefolyású lesz nála. Ha vírus, akkor az már a levegőben is benn van, ez ellen nem sokat tudsz tenni. Ügyelj a megfelelő kézmosásra, higiéniára, szellőztess sokat.

2011. jan. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a válaszokat! A védőnőt értem csak el telón, a dr.nőt nem, de ő azt mondta, hogy szoptathatok, és széntablettát vegyek be 3X8-10db-ot! :O:O:O Ez nem sok egy kicsit? Bár ő jobban tudja mint én. Az is a bajom, hogy amit megeszek, vagy meg iszok, már jön is kifele, és nem lesz az anyatejemben semmi tápláló. :( Jajj ugye nem fogok elapadni :(((((((((((((((((((
2011. jan. 21. 11:43
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is volt ilyen,kicsit csökkent a tejem,de pár nap alatt visszaállt.Igyál sokat.

2011. jan. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Csinálj kömény leveset!!!!Tartalmas, mivel van benne rántás, ugyanakkor folyadék, és a kömény a tejtermelést segíti, illetve a babád pocakjának is jót tesz!

Én így szoktam:

kb 1 evőkanál köményt kicsit megpirítok kis olajon, majd teszek bele kb 1 ek lisztet, pici pirospaprikát, felöntöm 1,5-2 liter vízzel, sózom, teszek bele pici vegetát, hogy legyen íze(vagy majoranna,bármi jó)összeforralom pár percig hagyom forrni, majd leszűrve pirítóssal eszem.De ha nincs időm leülni enni, akkor egy nagy bögréből megiszom.Tényleg nagyon jó, és fini!

2011. jan. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! A kömény levest őrölt, vagy egész köményből kell elkészíteni? Most alszik a pici lányom, neki is állok :)
2011. jan. 21. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!