Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek is nagyon furcsa,...

Szerintetek is nagyon furcsa, ha valaki még 5 évesen is szopik? Ez normális?

Figyelt kérdés
Bébiszitter vagyok Amerikában egy 2 gyermekes családban. Van egy 7 éves és egy 1 éves gyerek. Az egyéves még szopizik és mikor megkérdeztem, hogy a 7 éves kisfiú meddig szopott kiderült, hogy 5 éves koráig. Én el sem hittem... ilyet még nem hallottam. Ez normális szerintetek??? Vajon milyen hatással lehet ez a későbbi anya-fiú kapcsolatra?...

2012. febr. 16. 02:05
 1/9 anonim ***** válasza:
38%

Már akartam írni, hogy ilyen csak a filmekben van, mikor megláttam a kiegészítést. Nos, Amerika kicsi más.

Bár sosem jártam ott, de nem tartom kizártnak, azok alapján, amiket hallani róluk, hogy ennek az anyukának az agyát átmosta valamelyik sorozat. Pl. a Született feleségekben is volt, hogy az egyik szőke nő, nem tudom a nevét, 5 éves korában is még szoptatta a fiát. :D

Meg el tudom képzelni, hogy ott aztán vannak dögivel ősanyaságot istenítő szervezetek, lehet, hogy az egyik ilyen "szektának" a hatása alatt áll.

Nem tudom milyen hatással lehet ez egy fiúra a későbbiekben, remélhetőleg semmilyennel. Elég perverz dolog azért.

2012. febr. 16. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
54%

Unokaöcsém is 5 éves koráig szopizott. :)

Nagyon nehezen lehetett leszoktatni! =/


Amúgy én is meglepődtem mikor mentem át unokanővéremhez háát..picit leesett az állam. :)

2012. febr. 16. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Anyósom 6 éves koráig szoptatta a párom húgát.Én sem akartam elhinni, de attól még igaz...
2012. febr. 16. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
29%
Én ugyan "csak" 4 éves koráig szoptattam a lányomat, de nem volt ebben semmi furcsa sem számomra, sem a környezetem számára. Én ezen a fórumon hallottam először arról, hogy sokak szerint ez gáz.
2012. febr. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
33%
3 éves (esetleg 4) korig sztem egyáltalán rendben van. ez felett viszont orális fixáció jele is lehet, ami a későbbiekben a szorongások/problémák orális megoldásához vezethetnek, tehát, evéssel, dohányzással, itallal való kompenzálás. ez analitikus megközelítés. pontos diagnózishoz anamnézist kellene felvenni és feltárni a fontos egyéb részleteket.
2012. febr. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%

Elég furcsa, kivéve, ha ő a kínai császár :)

Viccet félretéve, én már azon is csodálkoztam, hogy a nővérem 3 éves koráig szoptatta a kislányát.

2012. febr. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
35%

Sziasztok! Amerikában tényleg máshogy csinálják, mint mindent szinte. (Szintén bébiszitter voltam, most a sajátommal babázok)

Nos az enyém most 22 hónapos, de iszonyatosan cici függő, éjjel 1x , de napközben akár 10x is képes KÖVETELNI magának. Komolyan néha már az agyamra megy ezzel, de nincs mit tenni, imádom azt az elégedett kis pofiját cici után. Mondta a védőnő is, hogy elég nehéz lesz leszoktatnom majd. :( Ehhez jön az is, hogy 1 éves koráig ha hiszitek ha nem NEM fogadott el semmit, sem teát, sem vizet, sem semmilyen kaját szinte. Néha alig bírtam beletuszkolni 2 kanál pépet. 1,5 éves korától evett meg egy üveges kaját egyszerre addig csak 3 nap alatt birkózott meg vele.

Most már szerencsére mindent megeszik, de valahogy a cicit ugyanúgy követeli, és semmivel nem lehet elterelni a figyelmét róla ha éppen eszébe jut. Viszont azért remélem a nyáron leszokik róla. Azért 3 évesen már nem szeretném szoptatni. (Remélhetőleg addigra már a kistesó fog cicizni)

2012. febr. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Én még most is szeretem csinálni :) És érdekes, de van aki nőt is kellemes gondolatokkal tölt el :)
2012. febr. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 xStefix ***** válasza:
35%

Szerintem ez épp Amerikában számít ritkaságnak, én úgy tudom, hogy ott a kevésbé divat az évekig tartó szoptatás. (Legalábbis régebben így volt, de lehet, hogy most már ott is más a tendencia.)


Szerintem normális dolog, de persze, ha bizonyos keretek között zajlik a dolog, nem teljesen parttalanul. Ha az ember ésszel csinálja (ezt is), senkinek semmi hátránya nem lesz belőle. Én ugyan csak 40 hónapig szoptattam, de nem hinném, hogy bármikor is gondunk lenne ebből, mert tudtam, miért csinálom az egészet.

2012. febr. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!