Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan apasszam el a tejem?

Hogyan apasszam el a tejem?

Figyelt kérdés

Kislányom 1 éves elmúlt, sajnos már nem nagyon hajlandó szopizni. Ha nagy nehezen ráveszem, mindig jól megharap, megcibálja, utána 1-2-t szív és kiköpi. Ha lefejem sem eszi meg cumisüvegből. (hozzá kell tennem, hogy 3,4 napja sztrájkol, de harapni előtte is harapott, csak akkor még "csak" alul volt 2 foga, a felső most bújik ki.)

A melleim már iszonyatosan fájnak, lefejni nem tudom teljesen, 40-60 ml-nyit sikerül csak.


2012. febr. 19. 21:25
 1/8 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szopta..


A negyedik válaszoló javaslatát követtem, úgy hogy kb. 40 ml-ről indultam. 3-4 nap volt az egész.

2012. febr. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én a 3. válaszoló voltam a belinkelt kérdésben. :o)
2012. febr. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi! Igazából még lelkileg is fel kell készülnöm, mert nagyon hirtelen jött ez a sztrájk. :(

Anno mindig azon rimánkodtam magamban, hogy 6 hónapig sikerüljön, utána, hogy csak még eddig, csak még addig tudjak szoptatni. A végén azon gondolkodtam, hogy olyan másfél éves kora körül kellene elkezdenem az elválasztást, de úgy látszik, eldöntötte nélkülem... :(

2012. febr. 19. 22:08
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

ne kínáld tovább a gyereket ha nem akar!

Ha lefejed a tejet mindig újratermelődik az a mennyiség. Tehát fejni se fejd!

Ha feszül akkor ne melegvízzel!!! enyhítsd aza csomókat oldja és a tej újtjának segít, hanem hűsítsd!!!

Pár nap alatt elmúlik a feszülés és a tej is elapad!

2012. febr. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha nem megy magadtól, a nőgyógyász felír neked Bromocriptint, az segít az elapasztásban. Nekem elapadás után hónapokkal még mindig ki lehetett a mellemből kis tejcseppeket práselni, ez azt jelentette hogy nem tud elaapadni magától, ezért mentem vele dokihoz, akkor írta fel a gyógysszert. Nem kell hónapokat várni, bármikor felírják.
2012. febr. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Előbb azért próbáld természetes úton elapasztani, és nem nem megy, csak akkor írass gyógyszert.
2012. febr. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves 5!


Az teljesen normális, hogy hónapokkal az utolsó szopi után is jön még néhány csepp nyomásra. Emiatt nem kell gyógyszer!

2012. febr. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 coffeez ***** válasza:
Én úgy csináltam hogy egyre ritkábban fejtem. Így nem drasztikus, tuti nem gyullad be a melled sem. Napi 5x fejtem mindig, aztán egy hétig már csak 4x, aztán megint egy hétig 3x, aztán 2x, aztán már csak este. És mikor már csak 10 ml jött belőle, akkor abbahagytam a fejést. (tök szar érzés, lelkiismeret furdalás, de ez normális!)Már fél éve nem fejek, de ha melegvizes fürdő után megnyomom, pár csepp megjelenik. Ez is normális. Üdv: egy ápolónő
2012. febr. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!