Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 5 és fél hónapos nagy részben...

5 és fél hónapos nagy részben még anyatejes kislányom kevesebbet eszik, mint eddig. Normális ez?

Figyelt kérdés

Már kiskora óta mérjük az evését, tudom nem kellene, és igazság szerint nem szoktam vele komolyan foglalkozni, csak feljegyzem. De most nem is olyan tanácsokat várok, hogy hagyjuk a mérést.

Az elmúlt 2 hétben kb felét eszi a korábbiaknak, és ez a termelődő tejmennyiségén is meglátszik. Korábban átlagban 120-150 g-ot evett meg evésenként, most azonban csak 80-90-et ez után nem kér többet, elfordul a mellemről. Elkezdtük ugyan a hozzátáplálást (gyümölcs: alma, barack, sütőtök), de még csak a délutáni evésnél vezettük be, néha már ki is tudom vele váltani teljesen azt az egy étkezést. Néha esténként pótlunk tápszerrel, de ez is ritka és anyatej mellé, csak amikor már este kevesebb a tejem.

Normális dolog, hogy kevesebbeket eszik? Miért lehet ez?



2012. febr. 20. 15:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ha emellett gyarapodik, vagy legalábbis nem veszít a súlyából, akkor nincs gond. Valószínűleg elvonja a figyelmét a környezete, most fedezi fel, hogy milyen irtó érdekes dolgok vannak körülötte, és emiatt nem érdekli annyira az evés, mint eddig :-)

No meg ha hozzátápláltok, akkor lehet, hogy az jobban eltelíti.

Gyerekorvost, védőnőt felhívtad már emiatt?

2012. febr. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Még nem hívtam őket ez ügyben, mert igazság szerint gyarapodik csak lassabb ütemben mint eddig ami szerintem normális. Csak fura, hogy kevesebbet eszik, mint eddig. Már egész kicsiként is volt amikor 160 g-t is megevett ezért furcsállom.
2012. febr. 20. 15:37
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem normális. Amikor a lányom ilyesmi idős volt, akkor ő is elkezdett kevesebbet enni, ráadásul neki stagnált a súlya hetekig, ő volt az első gyerek, kicsit beparáztam. Aztán kiderült, hogy még ez is belefér a normálisba :-)
2012. febr. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is 5 és fél hónapos. Ő is nagyrészt anyatejes, nemrég kezdtük a gyümölcsöket. Nálunk is előfordulnak olyan napok ,h kevesebbet eszik..ezt a szoptatás időtartalmáról gondolom. Na egy a lényeg azt olvastam sok helyen, h ha a gyerek nem kér,elfordul akkor nem éhes.Ill. ha 1 óra múlva nem éhes,kibírja min 3 órát akkor ez rendben van, pláne, h ha gyarapszik. tej mennyiségét én folyamatos fejéssel próbálom szinten tartani.
2012. febr. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xStefix ***** válasza:

Az 1. válaszoló jól írta, szerintem se ér most rá enni, ez ekkortájt gyakori, de normális.

Ne aggódj emiatt, nyugodtan etesd úgy, ahogy ő jelzi neked. Ha egyébként szépen fejlődik (és nemcsak súlyban!), egészségesnek látod, akkor valószínűleg nincs is gond. A hozzátápot és a tápszert sem kell emiatt (jobban) forszírozni szerintem, csak ahogy ő diktálja neked.

Egyébként az enyémnél is így volt anno.

2012. febr. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!