Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem sok a tejem. Egy új...

Nem sok a tejem. Egy új taktikát találtam ki magamnak, beválhat?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy nem teszem a babám mellre minden étkezéskor, csak minden második evéskor. Akkor talán több gyűlik össze és tud is enni valamit. Mert amúgy 20-30 ml-t tud enni belőle.

Megfigyeltem, hogy mikor éjjel alszik 5 órát is, és akkor sok összegyűlik, jóllakik reggel vele.

Mi a véleménytek? Beválhat? Csinálja így valaki közületek?


2009. jún. 6. 14:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én úgy tudom, hogy a tej úgy termelődik, ahogy fogy. Tehát minél többet szopizik a pici, annál több tej termelődik. Reggelre mindig sokkal több gyűlik össze, független attól, hogy előtte mikor volt ürítve.
2009. jún. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az anyatej 90%-a szoptatás alatt termelődik, nem a két szoptatás közti időben. Ha ritkábban szoptatod, ritkábban éri inger, a szervezeted ezt úgy fogja érzékelni, hogy nincs szükség annyi tejre. Tedd minél többször mellre, csak ez jelenthet megoldást.
2009. jún. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
Amit írtál, az a legjobb elapasztó módszer!!!Miért nem olvasol utána?Rengeteg szoptatási tanácsadó tud segíteni!A több tej titka a gyakori szoptatás, és minden szopi után FEJNI KELL!!!!Akkor majd lesz elég pár napon belül.A kismama.hu-n nézzél körül, minden kérdésedre választ kaphatsz-még nem késő.
2009. jún. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan úgy van, ahogy az előttem szólók írták. Igény szerinti szoptatásnál, gyakori mellre tételnél termelődik a tej, és nem kifogy, hanem mindig újratermelődik az inger hatására.
2009. jún. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem. Tévedtem. Úgy csinálom, ahogy mondjátok, köszönöm a tanácsokat. Nagyon az elején vagyok, még biztosan van esélyem, hogy rendesen beinduljon.
2009. jún. 6. 18:35
 6/6 anonim ***** válasza:
sajna nekem is kevés a tejem, és én is így csináltam,csinálom, ahogy te leírtad. Kíváncsi vagyok,hogy neked beválik-e ha minden szopizáskor mellre teszed. Légyszi írd meg,ha igen.
2009. jún. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!