Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egy hete szuletem.2 napja...

Egy hete szuletem.2 napja boven van tejem. A kislanyom nagyon moho. Ugy nyel hogy majd megfullad. Aztan pedig sugarba jon vissza belole a tej. Normalis ez?

Figyelt kérdés
Felek hogy megfullad.Mit tegyek hogy ne egyen ilyen mohon?Kijon belole a tej aztan meg kereskedik.De ha adok neki cicit akkor folytatja tovabb.Tenleg nem tudom mit tegyek!Ha nem adok neki tobb tejet akkor ordit,vagy kereskedik idegesen.Adjatok valami tanacsot!!!!
2009. jún. 6. 20:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen nincs ezzel semmi gond. Az a baj gondolom, hogy az elején nagyon gyorsan jön a tejed. Ha közvetlenül szoptatás előtt egy kicsit lefejsz, akkor lassabban fog jönni neki, és talán nem fog annyit bukni.
2009. jún. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Először is. Normális dolog, hogy gyoran jön a tej, biztosan erős a tejleadó reflex. Emiatt nem kell aggódni. Kis idővel a szoptatás előtt fejj le egy kevés tejet (~10 mili (nyugi, nem fog hiányozni, mert az inkább csak szomjoltó, hígabb tej), hogy ne legyen tele annyira a melled. Ha még így is gyorsan jön, akkor a mutató és a középső ujjaddal nyomd meg a mellkasod felé enyhén a melledet a bimbó fölött alul és felül, amikor a baba szopik, így lassabban fog folyni a tej. Szoptatás közben böfiztesd meg többször is, hogy a lenyelt levegő távozni tudjon, így nem fogja a végén annyira felkeverni a böfi a gyomrát, hogy sokat bukjon. A bukás egyébként nem gond, csak, ha olyan mértékű, hogy a baba nem fejlődik miatta rendesen. Az én lányom is ilyen mohó volt, még a ház másik végében is hallották, ha szopizott. Nálunk bevált, amit fentebb írtam. nagycsaládos anyuka
2009. jún. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kezdetben annyira jött a tej,hogy félre nyelt,sietett.A védőnő azt tanácsolta,hogy fejjek le valamennyit és utánna szoptassam.Ez bejött,nyugis volt utánna.Vagy evés közben pihenjetek,büfiztesd meg,majd folytassátok.De sürün megszoptatod az sem lesz gond.Nem lesz annyira éhes és nem fog sietni.
2009. jún. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!