Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 3 hónapos, még nem...

Kislányom 3 hónapos, még nem fekszik hason nagyon útálja! Az az igazság hogy én is félek a hasonfektetéstől, félek hogy megfullad, hogyan küzdjem le ezt a dolgot?

Figyelt kérdés
2009. jún. 26. 08:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát ez nehéz ügy! Én is nagyon féltem az elején! Főleg hogy az én babám nagyon bukós is! Mindig az oldalára fektetve, kipárnázva altattam.... Aztán egyszer anyukám hasra tette náluk és akkorát aludt, hogy csak lestem! :) Azóta én is hason altatom, de úgy hogy vettem egy használt légzésfigyelőt (másra nem futotta) és így teljesen nyugodt vagyok!
2009. jún. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom utált hason feküdni, ordított, már ha fordítottam is. Aztán 4 hónapos korában hasra fordult, majd onnantól így is aludt. Nem tudtam mit tenni, átfordult álmában, hiába tettem háton le. :)

Ne aggód túl magad. Mi anyukák riogatjuk magunkat a bölcsőhalállal, de az már manapság elég - elég ritka. Ha nagyon aggódsz kölcsönözz, vagy vegyél egy légzésfigyelőt. Rengeteg kisbaba alszi hason.

2009. jún. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én babám nagyon sokat nyűglődött, szinte minden nap, sosem tudtam mi baja, és én sem mertem hasra tenni. Aztán az apukája egyszer úgy rakta le, azóta is úgy alszik! Ilyenkor napközben rápillantok mindig, hogy vesz-e még levegőt, de éjjelre én sem merem úgy hagyni, vagy magam mellé veszem ha csak úgy alszik el. Egyébként 3 hetes.
2009. jún. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az enyém is ordított hason kb.10mp után de úgy, hogy nem vett levegőt sem.

Most 4 hós múlt és mióta forog (kb.2 hete) azóta szereti. Na, nem azt mondom, hogy órákig de jól elvan 4-5 percig ami azelőtt elképzelhetetlen volt. Amikor nem sikerül neki hasra fordulni sír, hogy segítsek neki. Aztán amikor nem bírja már magát tartani és nem bír visszafordulni sem akkor meg azért sír, hogy fordítsam vissza. Most ezt játszuk. Nekem is hihetetlen volt amikor mondták, hogy akkor fogja megszeretni ha majd magától átfordul, de hidd el tényleg így van!

2009. jún. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Még azt elfelejtettem, hogy nem is kell erőltetni hamarosan úgyis megfordul és akkor nem Te fogod szabályozni hogy feküdjön. Akkor már félni sem fogsz szerintem mert látod majd, hogy milyen kis erős. Különben az enyém azért soha nem tudna elaludni hason.

Előző voltam.

2009. jún. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én Kislányom 6 hónapos, de még mindig nem szeret hason aludni, csak játszani! Szerintem nem is muszáj! Ahogy előttem is írták, majd megfordul, ha úgy érzi jónak! Én egyébként az oldalán altattam most sokáig! Jött a foga és nem akart háton sem meglenni! Próbáld ki ha már szépen megtartja a gerincét!
2009. jún. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

10:47-eshez

Csak hátulról támaszd meg! És három törölközőt összecsavartam, ezt a kiságy oldalához és annak támasztottam!

2009. jún. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam 4hónapos és mindig csak hason aludt!!!

A lányom is mikor pici volt!A sok hason fekvéstől erősödik a hát és nyakizom,a gerinc.Nekünk orvos tanácsolta,de anélkül is úgy fektetem/fektettem mindig.

Megfulladni nem tud,mert a levegővétel az ösztönös az születés pillanatától,elfordítja a fejét magától.

2009. jún. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!