Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van olyan h nem érezzük a...

Van olyan h nem érezzük a belövellést s mégis megtörtént? Nagyon félek h nem elég ami van a kicsinek, tanácsokat szeretnék tőletek- Többi lent.

Figyelt kérdés

holnap egy hete szültem császárral.még nem történt meg szerintem a belövellés...van egy fiam, akit 4hónapig szoptattam nála emlékszem h egyik reggel ugy keltem h látványosan nagyobb teltebb lett a mell, feszült-szinte fájt s mintha mázsás súly huzná le. ez még nem volt...

a kicsim sárga is, igy nagyon lusti enni is lassan és sokáig eszik folyamatos nyaggatás közben h ne aludjon be.

2-3oránként eszik 40eket. de van h 1-1,5óra mulva ha felkel mellre teszem. tudom minnél többször...de nem telnek fel a melleim...nagyona ggodom h elég e neki, vagy inkább pótoljak kicsit...ezen pörgök egész nap h etetés-etetésbe megy át, s ott a nagyfiam is aki 22hónapos, nem állhat egész napom a kicsi etetéséből...


2012. febr. 28. 19:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Én nem éreztem egyáltalán, és a fiam 30 ml-ket evett maximum (inkább 10-20-at) mégis gyarapodott, és 14 hónapos koárig szoptattam - 6 hónapig kizárólagosan).

Szerintem ne aggódj, ha 40ml-t tud enni belőle, akkor van elég tejed. Majd ha több kell, akkor termelődik több.

Nem feltétlenül kell a belövellést érezni. Még ne táplálj hozzá, főleg, hogy a kicsi nem panaszkodik, csak te:)

Ha gyarapszik, és elég sokat pisil, akkor elég lesz neki.

Sok boldogságot nektek!

2012. febr. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 xStefix ***** válasza:
100%

Belövellésnek inkább a legelső feltelést szoktuk hívni; szerintem te inkább a tejleadásra gondolsz. :)

Az nem baj, hogy nem telnek fel a melleid a szopi idejére, sőt, számodra még "jobb" is, mert így kisebb az esélye, hogy megpang a tejed. A mell mérete nincs összefüggésben azzal, hogy mennyi tejed van, legalábbis nem lehet ennyire számszerűsíteni.

Ha a babád sárga és lustán szopik, akkor egyelőre nem nagyon tudsz mást tenni, mint folytatni a gyakori szopit. Tudom, hogy tesó mellett ez nehéz - próbáld őt magadra kötni, ha van kendőd, így jobban tudsz közlekedni a kicsi szoptatása mellett is.

Én elsőre azt mondom, hogy a mennyiségen (illetve az éhségén) ne aggódj most, inkább a sárgaságát kellene eltüntetni, de erre meg az anyatej a legjobb ugye. Azt azért figyeld, hogy a kutacsa hogy áll, jut-e neki elég folyadék. De hogy grammra mennyit szopik vagy épp mennyit hízik, szerintem inkább a következő lépés. Ha elmúlik a sárgaság, vélhetően erőre fog kapni, ügyesebben fog szopni és akkor a tejed is több lesz és ő is meglódul majd. Reméljük. :)

2012. febr. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm h irtál!

csak furcsa h most nincs olyan h feszül-nehéz a mellem és csöpög a másik ha az egyikből szopik a kicsi...de remélem még 1hét után ennél jobban is beindul majd...

remélem h hamar sikerül kikeverni a sárgaságból, de érdekes mert pl egész nap alszik-ébreszteni kell, de egész éjjel förör és szuszakol, akkor nem sárga? :)) nem tudom h tudnám megforditani ezt neki...

nagyon nagy aggodalmam nekem ez a szoptatás, félek h nem elég neki...de remélem sikerül felornázni a mennyiséget..már beszeretem homeos bogyot + laktoherbet is...reménykedem:)

2012. febr. 29. 16:58
 4/9 xStefix ***** válasza:
Várj csak, éjjel többet van fent? Mert akkor lehet, hogy nem is ezzel van a gond, hanem esetleg cseréli a napszakokat..
2012. febr. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
igen, éjjel aktiv-nappal meg alszik, szinte nem lehet magához tériteni...
2012. febr. 29. 18:54
 6/9 anonim ***** válasza:

Akkor felcseréli a napszakokat.

Vissza kellene állítani, hogy tudj pihenni. Nappal ébreszd gyakrabban, akkor szopizni is többet fog.

A mennyiség miatt meg ne aggódj annyit! Nem kell minden újszülöttnek egyből 100-akat ennie!

2012. febr. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 xStefix ***** válasza:

Egyetértek, akkor szerintem se a mennyiség a gond.

Nappal sokat legyen világosban, fényben, keltsd (finoman) szopizni, legyen körülötte "élet". Éjjel viszont sötét, félhomály és csak suttogás, hogy tudja, aludni kell.

Persze éjjel is szoptasd őt, amikor igényli, de finoman, nagyon finoman! megpróbálhatod esetleg picit széthúzni a szopikat. De ezt inkább csak akkor, ha úgy érzed, mindenképp szükséges ÉS úgy látod, hogy nincs annyira ellenére. (Tudod, a ritkább szoptatás papíron tejapasztó hatású..) Max. 5-10 percekben érdemes itt gondolkodni, nem többen, főleg, ha esetleg rá is zendítene közben. - De elsőre szerintem még ez se lesz aktuális, bízzunk benne, hogy saját magától is (a fenti napszakos segítséggel) hamar rá fog jönni, hogy mikor van aktív és alvós időszak.

2012. márc. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

nappal folyamat ébresztve van enni, a 21hónapos nagyfiam mellett bőven van élet, kb nincs csend a lakásban,csak mikor ebéd után ő is alszik. éjjel meg a javasolt körülmények adottak. majdcsak átáll...már javult is talán az előző éjszakához képest a mostani valamelyest...ma meg pl reggel 7óta folyamat fent van. nézeget-sirdogál, talán lassan beájul,e déleben muszáj ennie, mert megyünk 3/4 1re orvoshoz vele vérvételre (sárgaság ellenőrzés) s mondták h elötte egyen...szoval szegény elalszik s már zaklathatom is...

éjjel is 3oránként keltettem eddig ugyanugy (sárgaság miatt mondták h ne hagyjam aludni,mert nem biztos h azér tnem kel mert nem éhes) szerintetek hagyjam tovább aludni ha ugy van éjjel?

nagyon hálás vagyok a válaszokért...

2012. márc. 1. 11:05
 9/9 xStefix ***** válasza:

Ha már megy le a sárgaság és úgy látod, éberebb, jobban jelez, akkor szerintem hagyhatod aludni. Vagy hogy biztosra menj, keltsd még pár napig, de ritkábban.

De pl. a dokit is megkérdezheted erről, ha úgyis mentek ma. A sárgaság részét ő jobban látja, mint mi a képernyőn át. :)

2012. márc. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!