Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem telik fel soha a...

Miért nem telik fel soha a mellem? Aggasztónak érzem a helyzetet, meddig fogok tudni igy szoptatni? Segitenétek?

Figyelt kérdés

1,5hetes kisbabám van. szerintem még mindig nem indult be rendesen a tejem, vagy nem tudom. 2 szopi közt sosem telik fel, nem lesz feszes-csöpögős...

van egy nagyfiam, nála emlékszem h volt h már fájdalmas volt annyira kemény lett a sok tejtől, ha felsirt már folyt, vagy ha az egyikből evett a másikból is jött ilyesmik. most semmi hasonló, olyan mintha semmi nem lenne benne, tiszta puha.

a baba 50ml-t eszik egyszerre ennél többet még sosem sikerült szopnia. most kb 3,5kg s napi kb 450ml tejcsit szopizik. már szedek homeos bogyót meg laktoherbet, de semmi változás...:(


2012. márc. 1. 09:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

50 ml egy másfél hetes babának bőven elég!

Az én mellem soha életemben nem volt feszes, nem csöpögött, és most szoptatok harmadszor. Az első kettőt 1-1 évig, most a harmadikat 4 hónapja, remélem őt is tudom 1 évig szoptatni.

Nem ezen múlik hidd el. Ha szépen fejlődik a baba semmi okod aggódni.

2012. márc. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem kell feltelni, nem tejes zacskó. Szoptetás közben termelődik.
2012. márc. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
ez bőven sok ekkora babának
2012. márc. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

szerintem is elég ennyi 1,5 hetesen.

azt tudom, hogy ami eleinte a mellfeszülést, keményedést okozza, az nagyobb arányban a nyirokrendszer túlműködése, nem csak a tej mennyisége okozza (ezért idővel ez el szokott múlni, pedig tej egyre több van). lehet hogy 2.babánál a szervezeted másképp reagált.

2012. márc. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is másfél hete szültem, nekem sem indult be rendesen, én még pótoltam is, bennem többek közt xStefix és a többiek tartották a lelket és napról-napra jobb a helyzet. Az én melleim is csak éjjel meg reggel teltek, mégis mindig akad bennük valamicske. Valóban a nyirok az, ami az első időkben megduzzad, ez is okozhatja a telítődés érzést. Többedik babánál ez már nem törvényszerű. Az 50 ml-t én még irigylem is. Légy teljesen nyugodt, ez pont elég, a védőnő is ezt a mennyiséget mondta nekem. Nekik átlagosan ennyi kell. Ügyes vagy, ne aggódj, menni fog. Sok sikert!

2012. márc. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a megnyugtató válaszokat, remélem igazatok van s csak én parázom tul a dolgot,s minden rendben lesz.

kb 1hét mulva már okosabbak leszünk talán, addira látom h növekszik e a tej mennyisége stb...

2012. márc. 1. 10:58
 7/10 A kérdező kommentje:
ja, azt nem irtam h az 50 két mellből van meg, bár nem tudom ez számit e vmit...
2012. márc. 1. 11:16
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is így indultam. Aggódtam folyamatosan, hogy nem elég a tejci. A babám mégis szépen hízik. Most 3 hónapos, szerencsére elég neki, amit ki tud szedni. Hol jóllakik eggyel, hol kell neki a másik. Már nem idegeskedem rajta. Ha nem elég, akkor úgyis nyűglődne.
2012. márc. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ne idegeskedj nem ezen múlik.Nekem is csak akkor telik fel amikor éjszaka nem szopizik.(amikor még kórházban és amióta átalussza az éjszakát)Egyébként nekem sem keményedett csak,most pár napja.

A laktoherbtől fájt a fiam pocakja,de gondolom ez is mindenkinél más.


Ha szépen gyarapszik és nem nem nyűglődik akkor nincs gond.

2012. márc. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2012. márc. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!