Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A lefejt anyatejet hogy kell...

A lefejt anyatejet hogy kell oda adni a babának? Fel lehet melegiteni a mikróban?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 11. 10:44
 1/8 anonim ***** válasza:
12%

Szia.

Igen,fellehet a mikróban.Èn is ott szoktam,csak vigyázz,hogy ne forrjon fel,meg túl meleg se legyen,mert kimennek belöle a vitaminok.Elötte ellenörizd,nehogy meleg legyen a babának.

2008. ápr. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Persze, hiszen amúgy hűtőben kell tartani, tehát fel kell melegíteni. Én mikróban melegítettem, nem lett semmi baja. Vannak páran, akik nagyon mikróellenesek, de hidd el, semmi káros hatása nincs. Csak mindig ellenőrízd a melegített dolgok hőmérsékletét, persze alapos összekeverés/összerázás után. Ha nem akarod mikróba tenni, akkor állítsd a cumisüveget kis időre meleg vízbe.

Na most a lefejt tejet én midnig cumisüvegből adtam, tudom, hogy lehetne simán pohárból is, de hát ha egyszer eszik az a gyerek, akkor hadd legyen neki kényelmes. De persze ezt mindenki úgy csinálja, ahogy akarja. Egyet tudok, attól, hogy néha cumisüveget kap egy gyerek, még nem fog leszokni a szopásról. Akkor lenne baj, ha pl. több hónapon át így kapna. Nekem a fiam egy teljes hónapig így kapott enni csak, mert még a kórházban úgy kisbesedett mindkét mellbimbóm, hogy szabályosan folyt belőle a vér. Utána elég sokáig szopott még.

2008. ápr. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Koszi lányok!Én is cumiból adom a tejet....
2008. ápr. 11. 11:15
 4/8 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem melegítsd lébosba. Nekünk nincs is mikronk, az nem emberért van. Kiöl minden élőt az ételből, főleg az anyatejből...
2008. ápr. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
lábosban
2008. ápr. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A mikró és a forralás kiöli az anyatej legfontosabb összetevőit, így én inkább lábosban melegítettem vizet és abba állítva melegítettem az anyatejet.
2008. ápr. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom 3 hónapos.A tejcsit, ha kevés van a ciciben-este-cumisüvegből adom, már kezdetek óta. Sokszor nagyon kell harcolnom vele, nem akar szopizni, ha már jobban kell szívni a vége felé.Tehát nem biztos, hogy jó.A poharas dolgot még nem próbáltam, hátha jobb. Mert egy biztos, sokszor nem kell a cici, de a cumisüveg igen!Elkényelmesedik.Tudja, már van esze, hogy ugyanazt megkapja könnyebben is, csak egy kicsit ellenkezni kell.Így én inkább a poharat fogom alkalmazni, aztán majd meglátjuk mi lesz.
2008. ápr. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A mikró nem egyenletesen melegít, így szerintem jobb, ha meleg vízbe állítod az üveget vagy edényt, amiben a tej van, így is elég hamar átmelegszik.
2008. ápr. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!