Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Babám nemrég beteg volt és...

Babám nemrég beteg volt és azóta felborult a szopizási rend. Hogy tudnám visszaállítani?

Figyelt kérdés
5 hónapos baba már átaludta az éjszakát. Kb másfél héten keresztül mikor beteg volt sokat kelt éjjel és akkor is megnyugtatta a szopizás. Most ott tartunk, hogy úgy eszi meg a napi adagját mint a betegség alatt, hogy sokszor keveset tehát kb 10-12 szer akar cicizni és max 80 gr-ot eszik meg egyszerre. Ez éjszaka is 5-4 kelest jelent. visszaállíthatom valahogy neki hogy egyen többet inkább nappal? nem akarja elfogadni egy idő után a cicit.
2012. márc. 7. 15:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudod visszallitani, eloszor is mert mindig valtozik a szopizas... O beallitja maganak ahogy akarja. Ha elfogadod a tanacsom: nyugodtan adj neki estere babarizst! (tejpep-nek hivjak magyarorszagon asszem??) Az enyem is szopis volt 5 honapig, es ataludta az ejszakat, de az 5-ik honapban egyszeruen allandoan ehes volt... Egyik este adtam neki babarizst, amennyit elfogadott, nem mericskeztem soha! Jol bekajalt belole majd cicizett egy picit es lass csodat vegigaludta az ejszakat! Szerintem nyugodtan adjal neki amit lehet ebben a korban, mert ugy latszik ehes.
2012. márc. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mozgásfejlődéssel hogy álltok?


Nálunk uyagnis az volt a helyzet, hogy amint elkezdett mászni 5 hónaposan, onnantól míg meg nem tanult járni (13 hós) rengetegszer kelt éjjel enni. A világ ugyanis kitárul a gyerekek előtt idővel és minden érdekesebb lesz, mint a szopizá, és a kimaradt evéseket éjjel, a sokkal laktatóbb tejjel pótolják be. Ezen változtatni nem nagyon lehet. A helyedben várnék, vagy, ahogy az első válaszoló írta, ha nem bírnám, adnék neki (6 hóünap után!) laktatóbb kaját enni. Csakhogy ezesetben számolnom kelene azzal, hogy az esti szopi kiváltása a lehető legjobb tejapasztó módszer, így valószínűleg hamar véget érne a szopizós időszak.


Szerintem légy türelemmel, pár hónap múlva biztosan rendeződik. De lehet, hogy csak 1-2 hétre van szükség, mire visszarázódik :)

2012. márc. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Elso vagyok. Lanyom 14 honapos, es meg mindig szopizik, vans sok tejem meg mindig.
2012. márc. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xStefix ***** válasza:

A másodikkal értek egyet.

Ebben az életkorban az éhség a kevésbé gyakori ok, amiért ébrednek; jóval gyakoribb, hogy a világ felfedezése miatt szopiznak (sokszor) kevesebbet nappal.

Én is a türelmet javaslom, főleg, ha a próbálkozásaid ellenére sem akar egy idő után többször szopizni. Már nincs sok hátra a hozzátáplálásig, akkor lehet, hogy javulni fog a dolog. (Bár ez sem biztos, mert az újfajta emésztési rendszer megint egy sor kavarodást hozhat... szóval csak lazán, ha sikerül.)

2012. márc. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!