Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi van ha nem szoptatja...

Mi van ha nem szoptatja valaki a gyerekét? Beteg lesz vagy mi történik?

Figyelt kérdés
Mármint az anyuka megszüli a gyereket, van teje de semmit nem tesz, nem szoptat meg nem szívatja le (vagy mit szoktak azzal csinálni). Ilyenkor mi történik? Lesz ettől valami baja az anyukának?
2011. aug. 28. 16:49
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
100%
Ha belövell és nem feji ki, nem szoptat vagy nem kap tejelapadást segítő gyógyszert, akkor begyullad a melle, lázas lesz, vagyis beteg lesz. Vagyis aki nem akar szoptatni, de van teje, az gyógyszert írat fel, hogy elapadjon.
2011. aug. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 A kérdező kommentje:
Köszi, értem, nem tudtam hogy van erre gyógyszer... most kicsit megnyugodtam.
2011. aug. 28. 17:04
 3/53 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább szoptass, amennyire bírod. Sokkal többet ér a gyereknek is!

Ha nem bírod, akkor 1 hónap múlva fokozatosan áttérhetsz tápszerre (ha nincs tejed, addig szerezni kell).

Ahogy növeled a tápszert, úgy lesz egyre kevesebb tejed.

2011. aug. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 A kérdező kommentje:
Az az igazság hogy undorodom a szoptatás gondolatától is, meg hogy szétcincálja a gyerek a melleimet, így sem tökéletesek, de nem akarom hogy rosszabb legyen.
2011. aug. 28. 17:39
 5/53 anonim ***** válasza:
100%

Az a gond, hogy a tápszerrel csak táplálni tudod a gyerekedet - míg az anyatej (a sajátod) mindig pontosan azokat az ellenanyagokat tartalmazza, amire éppen szüksége van neki, hogy egészséges maradjon. Van benne egy olyan általános baktérium elleni védelem is, amit csak mostanában fedeztek fel, és aminek nyoma sincs a tápszerben.

Az anyatejes gyerek gyorsabban is fejlődik (nem csak hízik, hanem tényleg fejlődik) és kevésbé lesz allergiás, valamint kevésbé szokik hozzá az édességhez. Nem beszélve a szoptatás által létrejött megnyugtató kapcsolatról...


Nem igazán szereted a gyereked, ha ezt a sok előnyt szándékosan meg akarod vonni tőle.

2011. aug. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem te csak itt hangulatot akarsz kelteni.

"szívatja le (vagy mit szoktak azzal csinálni" vagy gyerek vagy, vagy egy barom p.csa. Az ha tényleg felnőtt nő vagy mi a fenének szültél?

Mi az, hogy szét cincálja a melled? Tudod te mi a fenéről beszélsz?

2011. aug. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
100%

szivatja?

cincál?


Olvass el még 1-2 szoptatással kapcsolatos könyvet, mielőtt nekiállsz szülni.

2011. aug. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
50%

Én a szoptatás mellet vagyok, de:


1. Engem nem tudott anyám szoptatni, mégis szépen fejlődtem, soha nem voltam komolyabban beteg, és sokkal kevesebbet is voltam otthon betegség miatt iskola, ovi alatt mint a többi gyerek. Ez egyébként a mai napig így van, teljesen egészséges vagyok.


2. A Húgom 3 éves koráig szopott, mégis most tiszta allergia, éjjel aludni sem bír, kb. 4 éves kora óta. Amúgy szerencsére neki sincs komolyabb baja.

2011. aug. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
77%
Ez csak egy primitív egymás ellen uszító kérdés....
2011. aug. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
68%

Igazad van utolsó.

És aki írta az is egy primitív.

Én ugyan ezt írtam. Kár rá időt pazarolni.

2011. aug. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!