Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Felborult a "rend"? Kisfiam 6...

Felborult a "rend"? Kisfiam 6 hónapos, soha nem volt gond az alvással. Álmos lett jelezte, betettem a kiságyba, elaludt. Este fürdés, vacsi, puszi, kiságy, alvás. Most viszont beteg lett.

Figyelt kérdés
Nagyon nyűgös volt napokon át. Tele volt az orra, nem tudott igazán aludni csak úgy, ha mellkasomon nyugodott a feje. És most azt vettem észre, hogy nem hajlandó elaludni magától, úgy mint a betegsége előtt. Folyamatosan ölbe kell vennem. Beteszem a kiságyba, eszmél, sír, ordít kapálózik, kiveszem megnyugszik. Visszateszem, vagy kezdődik minden elölről vagy bealszik a drága. Ez most már így marad? Vagy egyszer csak visszatér az a mámoros idő amikor minden kecmec nélkül elaludt??
2011. dec. 27. 20:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha nem szoktatod le róla,akkor nem fogja abbahagyni.Milyen jó már anyán aludni....Sajnos ez kemény lesz nektek.
2011. dec. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
b@sszus,pont nem ezt akartam hallani:)leszoktatni...na akkor hajrá..tippeket várok!:-)))
2011. dec. 27. 21:45
 3/10 anonim ***** válasza:

Ezt szerintem neked kell tudnod, kitalálnod, hogy most valami baja lehet, vagy csak megszokta.

Én fiam egyedül elalvós, de mikor baja van, akkor ringatni kell (9 hós). Eleinte dilemmáztam én is, mikor pl. jöttek az első fogak, de azt súgta az ösztönöm, hogy nem "kézben akarok lenni"-hiszti, hanem "kézben akarok lenni, mert valami nem jó, és anya kell most nekem"-sírás. Győződj meg róla, hogy biztos nincs már baja?

2011. dec. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de nálunk minden betegségnél ez volt. Teljesen felborult a megszokott rendszer és volt, hogy hosszú hetekbe, hónapokba tellett amíg visszaállt. Sőt olyan is volt, hogy teljesen új szokást vett fel, például fogni kellett a kezét, vagy csak ott ülni a szobában mellette.
2011. dec. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát én meg pozítív dolgot tudok neked erről írni!Az én fiamnál is ez van(most 19 hós)hogyha beteg akkor mellé kell feküdnöm,simizni,puszilgatni,cirógatni és olyankor bújik is nagyon!Utánna pár nap alatt vissza áll a régi rend!

Tippem.mikor álmos tedd be ugyanúgy a kiságyába,ha sír vedd fel nyugtasd meg de ne hagyd hogy a karodban aludjon el hanem még éber állapotában tedd vissza!Ha megint sír akkor próbálkozhatsz azzal is hogy simized a hátát vagy a kis fenekét de ő legyen bent a kiságyban közben halkan nyugodt hangon súgd neki,hogy itt van anya,megnyugtat,tessék szépen aludni!Majd ha sikerül ez a módszer akkor minden alvásnál rövidítsd le a simizős időt és hidd el pár nap múlva rá jön,hogy aludni kell!legalábbis nállunk így volt!

Semmi baj ezzel hisz nekünk is jólesik a férjünkhöz odabújni amikor betegek vagyunk vagy valami bajunk van(meg anélkül is persze)


remélem sikerül visszaállni!

majd írd meg a fejleményeket!

2011. dec. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 haramia ***** válasza:
na, pont nálunk is ugyanez van, már kiírtam a kérdést is...de mostmár lesem a Te válaszaid is :)
2011. dec. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
hol van a te kerdesed?csak h figyelni tudjam a valaszokat:)nálunk meg az is módi lett,h felébred éjszaka enni.2hetes kora óta végigalussza az ejjeleket,most meg nem.mindenki azt mondja h nem is beteg hanem a foga jön,és ha kibújt minden vissza fog rendezödni.
2011. dec. 29. 07:02
 8/10 haramia ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


-ez volt a kérdésem


Egyébként 3 napig tartott, és most két napja megint alszik mint a bunda (pedig eléggé betegek vagyunk, mostmár mindketten) és csak egyszer kel fel enni. (KOPKOPKOP) :)

2011. dec. 30. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszi.Kicsit jobb a helyzet,bár még mindig taknyos,de legalább elalszik egyedül.Viszont most meg NEM ESZIK.komolyan kiborít.kanalas dolgok egyáltalán nem,tápszert is csak a negyedét(!)a szokásosnak.sír,hisztis,nem akar aludni már csak akkor amikor szó szerint össze csuklik a fáradtságtól.nem tudom,h mit csináljak vele.
2011. dec. 30. 17:58
 10/10 A kérdező kommentje:
Jön a foga...szinte már biztos, látok lent egy olyasmit mintha kis fehér hólyag lenne az ínyén. Szerintem ez fog lesz:-)
2012. jan. 1. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!