Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 14 hónaposom harap! Hogyan...

14 hónaposom harap! Hogyan szoktassam le róla?

Figyelt kérdés

Lányom 14 hónapos, még szoptatom, most jött ki a 7.-8. foga. Így alul és felül is 4-4 fogacskája van. A napokban elkezdett szándékosan harapni. Rászólok, hogy engedje el, felnéz rám, huncutul vigyorog és még erősebben szorítja. Én meg csillagokat látok....

A szép szóra nem hallgat, szájára ütni nem fogok... és nem akarom elválasztani sem, de félek lassan az lesz belőle.... Vagy ezzel azt jelzi, hogy már elég volt neki?


Nektek volt ilyen? Hogyan szoktattátok le róla?



2012. márc. 8. 22:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy ráharap,rögtön dugod a szájába az ujjad és nincs tovább.Mondd neki,hogy ez fáj anyának,és ha harap,nincs cici.hidd el ,megértik ilyen korban,csak tetszik neki a reakdciód (felszisszensz,stb)
2012. márc. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ezt csináljuk egy hete. Igyekszem a leghiggadtabban reagálni, nem szisszenni :D.

Elveszem és tényleg jó ideig nem adom vissza neki. Sír egy ideig, aztán megy játszani.

Pár óra múlva ugyanezt kezdjük előröl.....

2012. márc. 8. 23:17
 3/6 anonim ***** válasza:
70%
válaszd el.márnem kell neki igazán, csak játék
2012. márc. 9. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
63%
Pont ide nem a higgadtság kell, hanem a hangos JAJ, esetleg fakadj sírva, nézz nagyon mérgesen. És azonnal vedd el tőle, mondd neki, hogy nagyon megharapott és ez neked fáj, és el is teszed a cicit. A lényeg, hogy érezze, hogy fájdalmat, bajt okozott neked és te ettől szomorú vagy. Leszokik a harapásról, az enyém is kb ennyi idősen csinálta ezt pár hétig.
2012. márc. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet. Kipróbáljuk ezt is, igazából nem akarnám elválasztani.... de ráerőltetni sem akarom a szopizást, ha nem kell már neki.

Csak annyira édesen jön, mondja, hogy cici-cici... aztán harap egy állati nagyot. :(

2012. márc. 9. 22:17
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom is harapott egy időben cicizés közben. Fájt, feljajdultam, elvettem tőle, mérges voltam, kimentem a szobából, apukájával hagytam, majd mikor "lenyugodtam", visszamentem és elmondtam neki, hogy nagyon fájt amit csinált és ezt nem szabad. Egy idő után abbahagyta a harapást, és még mindig szoptatom (most két éves).
2012. márc. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!