Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan szoktassam le az...

Hogyan szoktassam le az éjszakai szopizásról?

Figyelt kérdés

Már írtam ki kérdést de nem nagyon kaptam választ, szóval:


Mit kezdjek az éjszakai szopival? Adnátok tanácsokat?

1 éves elmúlt a lányom, két hete szépen elhagytuk a reggeli szopizást, fel sem tünt neki. Az estit 3 napja,nem hiányolta különösképp, szépen megitta a tejet/kakaót és ügyesen elaludt,ahogy szokott.

Hajnali fél5kor viszont felketl, de ahogy megérezte a cumisüveget, hatalmas sírásba kezdett. Csak a cici volt jó.


Ne várjak csodát három nap után? Hajnalban ha ébred adjak neki ugyanúgy cicit? Majd leszokik, Vagy hogyan csináljam??


2011. nov. 19. 11:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem írtad, hogy cumizik e, mert ha igen, akkor az sokat segíthet.

3 nap alatt csodát ne várj, legyél türelmes ez nem megy olyan gyorsan. Csak úgy tudod leszoktatni, hogy hagyod, vagy adsz neki cumisüvegből, bár 1 évesen már át kell hogy aludja az éjszakát. Gondolom este tej előtt kap vacsorát, tehát éhes nem lehet, reggel pedig tejet vagy reggelit. Tehát, ha felkel éjszaka ne szoptasd meg, ne is vedd ki. Add oda neki a cumit. Valószínűleg sírni fog, de ez sajnos ilyen, majd abbahagyja és alszik tovább. Ezért kérdeztem a cumit, mert az sokat segíthet.

2011. nov. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én nem szoptattam meg és kész. Nem adtam helyette cumisüveget, mert arra se akartam rászoktatni.Volt sírás, de a 4. éjszakát már átaludta.
2011. nov. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
bocs az offért, kedves első válaszoló, már miért kellene átaludnia 1 évesen az éjszakát??? vannak akik még szopiznak éjjel is, akár többször is. ilyen az én 15 hónapos lányom.
2011. nov. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi is szopizunk még, éjjel is. 17 hónapos a lányom. Ez sztem anyuka függő. Ki így, ki úgy. Ha le szeretnéd szoktatni, türelemmel, kitartással biztos sikerülni fog.
2011. nov. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
En sem ertek egyet azzal, hogy egyevesen at "kell" aludnia az ejszakat. En 30 eves vagyok es en sem alszom at az ejszakat, hajnalban felkelek, mert szomjas vagyok/pisilnem kell :-) Szerintem a felnottek tobbsege is igy teszi, akkor a babaknak miert kellene vegig kussban aludniuk? Az en kisfiam 14 honapos es hajnalban fel szokott kelni. Ilyenkor adok neki vizet, jo sokat iszik is belol, de keri a cicit is, mert azt szokta meg es szereti a kozelseget. En adok neki, mert nem erzem tehernek es en meg az o kozelseget szeretem :-) Nem akarom elutasitani, inkabb megvarom, hogy magatol elhagyja, majdcsak elhagyja valamikor.
2012. aug. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!