Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Vajon miért nem segít a...

Vajon miért nem segít a homoós bogyó? Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Urtica Urens 5ch-t szedek már lassan 2 hete, és nem növeli a tejem. Mindent előírás szerint csinálok. Nálam vajon miért nem segít?

2012. márc. 10. 08:29
1 2
 11/14 xStefix ***** válasza:

Nu. A mérésről akkor nem írok sokat, ha ezt a kérdéskört te is ismered.. Az viszont tény, hogy se folyamatos, se alkalmankénti méréssel nem kapsz pontos infót arról, hogy a babád eleget szopizik-e. Pontosabban, ez csak egyetlen összetevője a dolgoknak, de mivel rengetegen félreértik a kapott számokat, ezért nem szoktuk javasolni. Sokkal biztosabb, ha a kakis-pisis pelusokból, a babád hangulatából és az átlagos gyarapodásából indulsz ki, ez sokkal árnyaltabb.

A fejési mennyiség megint nem mérvadó, ugyanis ahogy idővel beáll (be próbál állni) a kereslet-kínálat egyensúlya, gyakran megesik, hogy az anyukák egyáltalán nem tudnak már fejni. De ez nem baj, sőt, normális; ha fejni is tudsz a szopikon túl, az azt jelenti, hogy több tejed van, mint kéne, ha nem tudsz, akkor (elvileg) pont elég. Márpedig pazarolni nem ésszerű dolog, anyatejet sem, szóval ez kapásból megint nem azt jelzi, hogy kevés lenne a tejed.

Az, hogy a babád szopi után még kérne, már lehet rendes jel is, de lehet normális, élettani dolog is.


Mennyi idősek vagytok? Mert 3 és 6 hónap körül normális, ha ilyet tapasztalsz, ekkor van növekedési ugrás, amikor átmenetileg kevesli a baba a tejet.

2012. márc. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

13 hós és még 4-5-ször szopizik. Különben nem tudnám fenntartani már a tejtermelést. Mindenképp szeretném még szoptatni úgy másfél/két éves koráig, de ha elhagyunk egy szopit mindig csökken és csökken a tejmennyiség. Már így is elhagytunk egyet ebédkor. Én tudom, hogy már ilyenkor nem olyan létszükséglet a szoptatás, de ha nem szoptatom, félek teljesen el fogok apadni, és már egyszer sem fogok tudni neki adni. Már volt hogy majdnem megtörtént, de feltornáztuk. Azon kívül nagyon igényli is. Párszor már orvosi kezelések miatt ki kellett hagynunk fél/egész napokat, hát nagyon nehezen viselte. :(

És vannak napok,amikor az ebéden kívül mást nem is hajlandó elfogadni, meg ha beteg.

2012. márc. 10. 17:52
 13/14 xStefix ***** válasza:

Óhát, miért nem ezzel kezdted? Gratulálok, akkor nagyon jó csináltad már eddig is. Elvégre ez már nemcsak hónapok óta szoptatás.. :)

Ebben az életkorban viszont meg azt kell tudnod, hogy a tejtermelés már totál autonóm módon működik. Nem tudom, másoknál hogy van (tényleg, ez nekem is egy kérdés), de nálam pl. x év után már semmi külső szer nem volt hatásos, csakis a gyakrabb szoptatás. Ekkorra annyira rugalmassá válik a rendszer, hogy elsősorban a gyerkőc igényeire reagál (de az övére akár egyre jobban), más hatásokra már kevésbé. Szóval valahol nem annyira meglepő, hogy nem segít a bogyó...


De pont ezért is, szerintem ne aggódj ennyire amiatt, hogy esetleg csökken a tejed. Ahogy kiváltódik egy-egy szopi, természetszerűen kevesebb tejed lesz, de ez így normális, tudod. Viszont ekkoriban már nem is kell ezen ennyire agyalni, kontroll alatt tartani. Ha laza vagy és továbbra is igény szerint szoptatsz, várhatóan nem fogsz pikkpakk elapadni sem, hiszen a tested már jócskán ráállt a szoptatásra.

Picit azt érzem, hogy már eddig is nagyon, talán túlzottan is figyeltél a tejmennyiségre..? Írod is, hogy mérted, fejtél is.. pedig ezek inkább csak a kezdetekre jellemzőek. Viszont emiatt megeshet, hogy picit mindig több tejed volt eddig, mint kellene(?), ezért esetleg a babád se szokta meg azt, hogy jobban meg kell dolgoznia a tejért. Nem tudom, ez fennáll-e, de ez is egy lehetőség, hogy miért viselte rosszul a nagyobb kihagyásokat (a betegségen túl persze). Szóval mindezek alapján szerintem próbálj kicsit lazábban hozzáállni a dolgokhoz. Gondolj arra, hogy már eddig is milyen ügyesek voltatok, ebből meríts erőt és önbizalmat. :)


És hogy láss egy egyéni példát: Az én lányom 2,5 éves volt, amikor esti egyetemre mentem, kéthetente napi 4 napra, távol tőle. Ekkoriban még stabilan reggel-este szopizott, előzőleg mindössze 2x24 órát voltunk teljesen külön, amikor visszérrel műtöttek. Én is aggódtam eleinte, hogy hogy fogjuk viselni, kell-e majd fejnem stb. Az első alkalmakkor párszor fejtem is, míg külön voltunk, aztán elhagytam, mert sose voltam egy fejős.

A körülmények ellenére, képzeld, a lányom még végig szopizta az első évemet. Egyáltalán nem izgatta, hogy ekkora szünetek voltak és a tejem se apadt el. Amikor itt voltam, szopiztunk menetrendben, esetleg az első napokban volt kicsit több, miután hazajöttem, hogy újra legyen annyi tej, amennyi kell. És a mellem is szuperül működött, amikor suliban voltam, szinte leállt a termelés, amikor visszajöttem, újra felugrott.

Szóval látod, ilyen is van nem egy, ennyire rugalmas tud lenni egy jól "beüzemelt" rendszer. Ezért is bátorkodom neked írni, hogy lazulj el és bízz magadban, mert ez ösztönzi a tested leginkább. :)

2012. márc. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, és megpróbálok lazulni.

A ricinusnak is utánanézek.

2012. márc. 10. 22:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!