Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Erőltessem a leszoktatást?

Erőltessem a leszoktatást?

Figyelt kérdés
3 éves a fiam. Nálam ez volt a lélektani határ a szoptatás terén, illetve már nagyon fáraszt a szoptatás maga, a kialvatlansággal együtt. Arról nem is beszélve, hogy alig van olyan ember a környezetemben, aki megért, és esetleg támogatja a szoptatást. Mindenki csak cseszeget. A fiamon viszont azt látom, hogy imád cicizni. Hogy ez neki fontos és jó dolog. Hogy megnyugtatja pillanatok alatt. Semmi rosszat nem látok benne azt leszámítva, hogy nekem fárasztó és nagy teher a környezet.

2012. márc. 20. 10:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A környezeteddel ne foglalkozz.Mennyit szopik napont,éjjel is?
2012. márc. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem három éves koráig szopizott a lányom, úgy, hogy mellette ott volt a szintén szopizó tesó is. Valóban nagy teher tud lenni, én úgy csináltam, hogy megbeszéltük, éjjel nincs cici, reggel-este van, illetve napközben akkor adtam neki, ha pl. beteg volt vagy ha valami miatt nagyon sírt, mert úgy volt legkönnyebb megnyugtatni.

Az esti szopi maradt meg legtovább, de olyan szépen elhagyta magától, soha nem volt sírás miatta, először csak 1-2 napig nem kellett neki, majd újra kérte, aztán egyre hosszabbak lettek az idők, amíg nem hiányzott neki, végül azt vettem észre, már hetek óta nem szopizik.

Ha neked nagy teher, picit mérsékelheted a szopizás mennyiségét, de szerintem ne vedd el tőle teljesen, főleg, ha a kis lelkének még mindig annyira kell. Minden gyerek leszokik előbb-utóbb, a tiéd is le fog. Ha még bírod, akkor csak lassan, fokozatosan, türelmesen...

Én párszor megcsináltam, ha nagyon nem akartam szoptatni, hogy eltereltem a figyelmét, játszottunk valamit, mentünk valahová stb. így sok szopi elmaradt. A többi ment magától.

2012. márc. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 xStefix ***** válasza:
60%

Magadon könnyen tudsz segíteni, pl. a fenti módszerekkel is.

Ha pedig bíztató szavak kellenek és lehetőséged van rá, keress hosszan szoptató anyukákat, kismamaklubot vagy ligás klubot, hogy feltöltődj egy kis optimizmussal. :)

2012. márc. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek! :)

Nem szopizik mennyiségre sokat. Nappal már szinte soha, ilyenkor inkább csipked, meg megmarkolja, ilyenek. Teljesen odáig van érte. De lefekvéskor és hajnalban mindig cicizik. Ha felébred, átmászik hozzám, és keresi a cicit rögtön. Akkor aztán még egy órát rajtam csimpaszkodik. Sokszor még szívni sem szívja szerintem, csak lóg rajtam. Ez hajnali 5-6 között zajlik, gyakorlatilag én már aludni így nem tudok. Igazából a lefekvéskori nem zavar, és egy-két percnél tovább nem is tart. Inkább a hajnali órában nehéz, de nincs szívem visszautasítani. Kipróbáltam párszor és nagy sírás a vége, és az, hogy nem tud visszaaludni ő sem.

2012. márc. 21. 11:08
 5/5 anonim ***** válasza:

Vigyél neki egy pohár valamit, amit szívesen iszik - kakaót, tejet, teát - és ha megitta, bújjatok össze, de ne adj neki cicit. Talán beválik. Egy háromévesnek sok mindent meg lehet már magyarázni, beszéljétek meg.

Egy ismerősömnek is sok problémája volt leszokás téren, ő úgy oldotta meg, hogy leragtapasztozta a mellét és megmutatta a lányának, hogy bizony a cici beteg lett. Mire "megggyógyult", a kicsi elfelejtette a szopizást.

2012. márc. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!