Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Erőltessem a szopizást?

Erőltessem a szopizást?

Figyelt kérdés
7 hónapos a babám és már egy jó pár hete nincs oda a szopizásért. Nincs hozzá türelme, kitekeredik az ölelésemből, sír, menne világgá. Ha erőltetem, váltogatom a fogásokat egy idő után megadja magát, de nagyon leizzad a nagy erőlködéstől vagy megadóan cuppog, de nem eszik rendesen. Ráadásul mára becsomósodott a mellem, mert úgy látszik ennyire nem szívta ki a tejet. Sosem volt ilyen gondom, erre itt a finisben küszködhetek vele. Már azon vagyok, hagyom a bánatba az egész szoptatást, csak hát tudom, hogy amíg van tejem, azt kellene kapnia. Sokan mit nem adnának ennyiért is. Más is volt már ilyen helyzetben? Hogyan döntött, folytatta vagy abbahagyta a szoptatást?
2009. máj. 13. 21:40
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
Nem igaz,hogy héthónapos korig csak szopnia kell! Már régen kapnia kellene mást is.Nyilván nem elég neki a tej.Az orvos is egyetért veled?És mondjuk az anyukád?Nme értem,hogy a mai fiatalasszonyok,miért dőlnek be a divatnak,ahelyett,hogy jobban utánanéznének,hogy mi az egészséges a kicsinek.Nem megbántani akarlak.
2009. máj. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az jó lenne neki is ha addig kaphatna anyatejet, amíg csak lehet! Nem próbáltad meg lefejni és cumisüvegből adni neki?
2009. máj. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Reggel és este szopizik, elvileg, és a többi étkezésnél kap gyümölcsöt és főzeléket is. Egyszóval most az a tét, hogy végleg elválasztom-e. Ez nem divat kérdése, szerintem.
2009. máj. 13. 22:10
 4/9 anonim ***** válasza:
37%

eszik már valamit anyatejen kivül?

Nem szedsz véletlenül fogamzásgátlót? Más az ize a tejnek tőle...


Első válaszolónak: www.lll.hu le van irva hogy 6 hónapos korig a gyereknek a legjobb táplálék az anyatej, de mindegy, nem is vitatkozom.

2009. máj. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A második válaszoló vagyok! Szerintem addig adj neki anyatejet, ameddig csak tudsz! Ha másképp nem megy, akkor cumisüvegből! Persze ha úgy sem fogadja el akkor már valami más is van a dologban!

Egyébként a fogamzásgátló nekem is változtatott valamit a tejemen, nem akart rendesen szopizni a kisfiam, amikor szedtem!

2009. máj. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nem szedek gyógyszert és még nem is jött meg, így a tejem íze valószínűleg nem változott. Az az érzésem, egyszerűen csak megnőtt a babám és már nincs igénye rá, a természet így rendelte. Ezért is merült fel bennem, hogy küzdjek-e ellene. Mindenesetre egyelőre nincs más választásom mint a fejés, már csak a mellgyulladás miatt is. Sajnos mindig utáltam. Tudom h hasznos, de olyan mesterséges dolog ez is...
2009. máj. 13. 22:41
 7/9 anonim ***** válasza:
Foga van már? Nekem akkor csinálta ugyanezt, mikor jött a foga. Egy jó ideig tiltakozott, meg tekergett minden szopinál, sehogyse volt jó neki, aztán kijött a fogacska, és újra a régi volt minden.
2009. máj. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ne add fel, de ne erőltesd, mert akkor csak rossz élményei lesznek. Nekem ugyanígy megmakacsolta magát és szinte már harcoltam vele, de semmit nem értem el. Egyetlen dologgal tudtam visszaédesgetni a cicire: felkínáltam neki és türelmesen nézegettem, hogy hol ráfordul, hol elengedi, de ha láttam nem kell, akkor hagytam. Ez ment napokig, közben fejtem a maradékot, de egy idő után újra szopizott. Azóta sem tudom, mi lehetett akkor a baj, lehet feszültebb voltam vagy őt bántotta valami, de eröltetni nem érdemes. Ha nem kell már neki, akkor is elmondhatod, hogy 7 hóig szoptattad, megtettél mindent!

Sok türelmet és jó egészséget kívánok nektek!

2009. máj. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi nektek is h írtatok! Fogacska nincs még, de egyelőre a nyálzáson kívül semmi jele, hogy jönni akarna. Még csak nem is kemény az ínye. Persze biztos attól még mocorognak a csírák, de bezzeg ha a tápis üvegről van szó, akkor nem zavarja... A bújáshoz meg már úgy látszik nincs türelme, inkább kúszna jobbra-balra. Azért még rendre mellre teszem egy pár napig és türelmes is leszek, hátha... Minden jót nektek!
2009. máj. 13. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!