Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Vajon azok a gyerekek, akik...

Vajon azok a gyerekek, akik magukat választják el, mikor teszik ezt ÁLTALÁBAN? Létezik erre valamilyen becslés vagy statisztika? Nálatok hány hónapos/éves korban történt? Vajon, akik még ovis korukban is szopiznak, ők a kisebbség?

Figyelt kérdés

2012. márc. 24. 13:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem mind a kettő 10-11 hónaposan választotta el magát. Addigra ették meg normál kajából azt a mennyiséget ami elég volt nekik. Az utolsó hónapban már csak reggel-este kellett nekik, esetleg délutáni alváshoz. Aztán már ahhoz se.
2012. márc. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Fiam 16 hónapos volt, amikor nem kellett neki. Bár akkoriban már csak reggelre és estére kapott. 3 hetes korától sajnos tápival kellett kiegészíteni. A tápszer kb 2 éves koráig megmaradt, de csak estére kapta akkor már.
2012. márc. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az is számít, hogy a baba/gyerek csak táplálkozás céljából szopizik, vagy megnyugtatásra is használja, esetleg csak megszokásból, mert így szeret bújni.

Ha az előbbi, akkor hamarabb is megtörténhet az elválasztás, ha utóbbiak, akkor kitolódhat sokáig is.


Szerintem igen, azok vannak kevesebben, akik még ovis korukban is szopiznak, de ez nem feltétlenül attól függ, hogy a baba vagy az anyuka meddig akarja a szoptatást, sok esetben egyszerűen lecsökken a tej mennyisége nagyon, vagy elfogy idő előtt, és még sok egyéb oka lehet, és így ha akarják, ha nem, vége a dolognak.


Én az elejétől kezdve úgy alakítottam, hogy a fiamnak a szopizás csak az evést/ivást jelentse, nyugtatásra nem adtam neki cicit, más módon vigasztaltam, és a szeretgetést, az összebújást is szopi nélkül oldottuk meg.

Így ő 14 hónapos korában választotta el magát teljesen, akkor is már két-három hónapja csak reggel kérte, ekkor már mindent evett.

2012. márc. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Akkor az én lányom a csúcstartó eddig benne ezek szerint ..

6 hetesen választotta le magát. Az istenért sem tudtuk visszacsábítani a cicire :(

Pedig nagyon sok mindent kipróbáltunk..!


Végül 3 hónapos koráig fejtem neki, addig volt kapacitás a mellembe, utána elapadt.

Mai napig nem értem/értjük, hogy miért történt ez így, de egyre több ilyen esetről hallok, hogy 6 hetesen vagy annál később, de még 6 hónap előtt bőven leválasztják magukat a babák.

2012. márc. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 xStefix ***** válasza:
68%

A szakma kicsit másképp használja az elválasztódás szót, mint a legtöbb anyuka... "Hivatalosan" 1 éves kor alatt szopási sztrájkról beszélünk, nem elválasztódásról. (Illetve, ha szándékos a folyamat, akkor elválasztásról.) Szóval ha így nézzük, akkor alapból 1 évnél idősebb gyerkőcökre vonatkozik a kérdésed.

És igen, vannak erre adatok. A tanfolyamon úgy tanultuk, hogy a különböző tudományos felmérések, elméleti megfontolások és eltérő szokások stb. összevetése alapján (biológiailag) az embergyerek valamikor 2,5-7 éves kora között választja el magát, ill. ekkorra érik meg rá. Ha ezt nézzük, akkor a 2-3 évig tartó szoptatás egyáltalán nem tekinthető ritka vagy túlzó gyakorlatnak, ajánlásnak.


Ha a hétköznapi gyakorlatot nézed, az igény szerint szoptatott gyerekek (és főleg, ha kötődően nevelődnek) általában később válnak le, mint a többiek. Hirtelen nem tudok neked mondjuk konkrét magyar számokat mondani, de a szakemberek szerint vannak ún. "látens" hosszan szoptatók. Pl. ők azok, akik a bölcsiben, oviban csak félve súgják egymásnak, hogy hát az övéké még szopizik - és a szakik azt mesélik, hogy ilyenkor időnként összegyűlik köréjük egy kis csapat, akik szintén hasonló cipőben járnak. Vagyis vélhetően többen vannak azok, akik "simán csak" csinálják, mint azok, akik ezt nyíltan felvállalják, hangoztatják.

Egyébként úgy tudom, hogy a védőnők szoktak ilyen statisztikákat csinálni, hogy a területükön milyen arányban vannak a szoptatott gyerekek. Bár lehet, hogy ezt csak 1 éves korig vezetik. Itt az én városomban (40.000 lakos) konkrétan 2010-ben kérdeztem meg, hogy milyen arányok voltak: az előző évben született kb. 300 baba közül még 100 szopizott 1 évesen, tehát kb. 1/3 volt az arányuk. De hogy ezután hogyan alakult, nem tudom.


Az én lányom egyébként 40 hónapos volt.

2012. márc. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
az én fiam mindent eszik,augusztusban lesz 3,és még mindig szopik..ő megnyugtatáskánt használja,ezt kicsinek elrontottam nála:))
2012. márc. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem mind két gyerekemnél be kellett vetni egy kis erőszakot, hogy abbahagyják a szopit. Nem hagytam nagyon sírni őket, de azért nem kapták meg mindig, amikor akarták.

A lányom 1,5, a fiam 2 éves korára lett leszoktatva.

De van egy csomó ismerősöm, akinek magától abbahagyta a gyerek a szopást. Számomra ez olyan elképzelhetetlen, mert nálam mind a két gyerek nagyon cicis volt. De az a "statisztika", hogy amikor elkezdi anyuka jobban rászoktatni őket az ételekre, akkor már nem tetszik a cici annyira. Szóval ha olyan 8-9 hónapos kor körül nem szokik le magától, akkor szerintem 2 éves kora környékén anyának kell tennie ellene. Hacsak nem akarja 5 éves korig szoptatni. Nekem van egy olyan kolléganőm, aki 5 éves korig szoptatta a gyereket, de akkor is erőszakkal kellett már elválasztani.

2012. márc. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 xStefix ***** válasza:
41%

Igen, ez a "statisztika" sokszor tényleg így működik. Ha az anyuka szándékosan - vagy akarata ellenére, de - túl gyorsan halad a hozzátáplálással, akkor viszonylag hamar el tudja választani a gyerkőcöt (elméletben). Pont ebben az életkorban (második félév) alapból nagyon kíváncsivá válnak a picik, minden érdekli őket, egyre nagyobb teret járnak be, és ezzel párhuzamosan anya és a cici jelentősége szépen lecsökken(het). Ha ebben az időszakban akarva-akaratlanul "túl sok" egyéb csábítás is éri a babát (pl. gyors evéskiváltások, sokféle új étel stb.), az fokozhatja ezt a folyamatot és meggyorsíthatja a leválást.

Pont ezért is szokták azt javasolni, hogy aki viszont minél tovább szeretne szoptatni, az lassan, fokozatosan tápláljon csak hozzá, részben emiatt is.


De a másik oldalon, azért is lehet azért pár dolgot tenni, hogy a 2-3 éves gyerkőc magától is elválassza magát. Nem feltétlenül kell szándékosan (jobban erőltetve) rásegíteni, sokszor az is elég lehet, ha egyszerűen csak a körülményeket alakítja úgy az anyuka, hogy a szoptatás szépen lassan háttérbe szoruljon. - De persze ez is gyerkőcfüggő.

2012. márc. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én anyám szerint 4 hónaposan választottam el magam és addigra 7 fogam is kint volt már......:)
2012. máj. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!