Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem egészséges a hosszút...

Miért nem egészséges a hosszútávú szoptatás?

Figyelt kérdés
sok helyen olvasok a szoptatás jótékony hatásairól, és itt néha látok olyan megnyilvánulásokat, hogy a hosszútávú szoptatás nem egészséges. arra viszont még nem kaptam választ soha sehol, hogy miért? Megtennétek nekem, hogy leírjátok? NAGYON érdekelne.

2012. márc. 28. 13:51
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
51%

Én annyit gondolok erről,hogy mindennek megvan a maga ideje.Pont azért "egészségtelen" egy 3-4 éves gyereket szoptatni,amiért egy 2 évest nem etetek pépes kajával,és amiért nem olvasok mesét a 15 évesnek,vagy amiért nem sétáltatom babakocsiban az 5 évest.

A szülőnek inkább arra kellene törekednie,hogy a gyereket segitse a fejlődésben,nem visszahúzni.Ehhez hozzá tartozik az is,hogy a gyereket életkorának megfelelően kezeljük,játszunk vele,nyugtatjuk meg,altatjuk stb.

Egyébként valahol ott gyökerezik ez,amiért egyes szülők még 4 évesen is "babázzák" a gyerkőcöt.Vagy hogy az életkora "40 hónap" .

2012. márc. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
36%
Manapság divat lett valamiért visszafogni a gyereket, vagyis inkább az édesanya lelki okaira vezethető vissza. Nem akarja elengedni, nem akarja tudomásul venni, hogy az a gyerek nő :) 2-3-4 évesen sok gyerek még szopik, meg anyuka hátára kötve nézelődik, stb. Talán a kettő sok gyerek esetében még elfogadható, sok 2 éves még nem akar járni utcán egyedül, stb., de amelyik már ügyesen szalad, beszél, stb., őt már nem szabad visszafogni.
2012. márc. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
77%
egyébként nem lehet, hogy a mai nyugati társadalom, civilizáció akarja inkább, hogy a gyerekek hamar felnőjenek? Mert nem csak olyan van, hogy visszafogás a fejlődésben, hanem olyan is, hogy előrébb tartás. (ez nagyon pozitív a szülők körében, pedig ugyanúgy nem normális)
2012. márc. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
44%
Utolsó: Lehet,hogy ez is jelen van.na de ne röhögtess már,hogyha nem szoptatok egy 3-4-5 éves gyereket,akkor azt akarom ,hogy hamar flenőjön...mert most ez a téma.
2012. márc. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

bocsánat, nem erre gondoltam. csak az elfogadásra. (szerintem sem kell 4 éves korig szoptatni egy gyereket) azért a társadalom gyorsabban fejlődik,mint ahogy az evolúcó tart, és tényleg érdemes megnézni a természeti népeket, nem sietik el a dolgokat. (persze, ott az anyának a nevelésben segítsége van, bár hamar visszaállnak dolgozni stb...) Félre ne értsetek, nem kardoskodni akarok a szopi mellett,de ugyanúgy az élet része, mint játék vagy az alvás. És igen,azt sem gondolom, hogy csak ezzel kéne nyugtatni egy gyereket vagy hogy a tápszer kevesebb. De azt magamon látom, hogy szoptatva könnyeb dolgom van sok mindenben,mint a barátnőmnek,aki sajnos nem tud szoptatni. Könnyebbek az -evolúciósan is-szoptatáshoz kötött babadolgok: pl. emésztés (tejben bélmozgató enzim is van), altatás/nyugtatás. Szóval szerintem ez nem lehet kérdés: aki tud szoptatni,az szoptasson, amíg a babájának szüksége van rá. Ha nem egészséges egy anya-gyerek kapcsolat,akkor az megjelenik a szopiban is és ha nem szopizik is (szerintem)

ahogy a többi normális dologra is rárakódik: elnyújtott szobatisztaság (túl késői/túl korai, bekakilás, bepisilés stb) evés-evészavarok, alvás-alvászavarok, beszédzavarok és még annyi ilyen dolog van...

2012. márc. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
szerintem az erőszakkal leszoktatás nem túl jó ötlet.itt nem arról van szó hogy ha kell ha nem a gyereknek a szájába dugjuk ,hanem hogy a gyerek még igényli az összebújást.
2012. márc. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
62%

A természeti népekkel nem lehet és nem is kell összehaosnlitani minket. Ott nincs elég ivóviz,élelem,ne tudnak mást tenni mint szoptatnak,ha azt akarják,hogy az utódok felnőjenek.

Egyébként ha annyira atermészethez akarjuk már hasonlitgatni magunkat,egyetlen egy állat sincs amelyik addig engedi szopni az utodókat amig azok akarják. A saját macskánkon láttam,hogy leválasztotta a kicsiket,egy darabig menekült előlük,de ha kellett elutasitó jelzéseket is adott feléjük,durva példa de felpofozta,megráncigálta,rájuk förmedt.Persze mi nem igy kommunikálunk,ezért számomra az tünik logikusnak,hogy akkor kezdjük el leválasztani a gyereket amikor már le tudjuk ezt valamilyen szinten kommunikálni vele. Ez 1,5-2 éves kor.

Azt is érdekesnek tartom,hogy itt sokan azon vannak,hogy a gyerek tudja mi a jó neki és mennyire egészséges/aranyat érő/csodálatos/életbevágó/fontos dolog egy óvodás gyereket szoptatni.kérdem én,ha ennyire jó ,akkor miért szokik le magától sok gyerek 1-1,5-2 éves korában?

Persze ez nekem nem fáj,mindenki nyilván úgy tesz ahogy jónak látja,de szerintem ez szimplán egy divathullám,hogy ennyire nagy jelentőséget tulajdonitanak ennek. Azt is meg kaptam már,hogy miért nem hordozom a gyereket,igy lelki sérült lesz,nem fog hozzám kötődni (a saját anyjához,aki gondozza,szereti,játszik vele,szoptatja) . Mikor közöltem,hogy azért,mert a gyerek nem olvasta azt a fejezeted,miszerint imádnia kéne a hordozókendőt,jobb híján ordit benne torka szakadtából.

Mi vlt a tanács? Jaj biztos szereti,rakjam csak bele,csak meg kell szoknia.Ilyenkor bezzeg nem baj,ha ordit a gyerek,sőt,kifejezetten a boldogság jele nyilván.

2012. márc. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 xStefix ***** válasza:
100%
Miért az önállóság az első és legfontosabb cél a gyereknevelésben?
2012. márc. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Ezért gondolom én is, hogy a nem egészséges, kiegyensúlyozott anya- gyerek kapcsolat meglátszik a gyermek fejlődésében - legyen az evés, szobatisztaság, alvás, beszéd, viselkedés, szoptatás. ezek közül egyik sem divathullám. A csimpánzok amúgy genetikailag legközelebb álló rokonaink 4 évig is szoptatnak :)

szóval szerintetek nem akkor okésak ezek a dolgok, ha szenzitívek vagyunk a gyerekünkre és ha le akar szokni 1 évesen,akkor nem dugjuk a szájába a mellünket és ugyanígy, ha 10 hónaposan feláll, akkor nem ültetjük le (ahogy 4 hósan sem ültetjük fel), mert a tankönyv azt mondja, hogy 12 hósan kell állni? De ugyanígy nem járatjuk idő előtt, nem adunk egy 10 hósnak csülköt vacsorára, nem maga keni a kenyerét egy 3 éves és ha az a gyerek 2 éves koráig akar szopni, akkor hagyjuk,had szopjon. Szerintem ebben az esetben nem is fordul elő, hogy mondjuk 4 évesen még szopjon.

2012. márc. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Én amúgy nagyon sokszor érzem azt az elvárást a családtól, játszón, bárhol, hogy a gyerek legyen nagyon ügyes, nagyon jó, legyen vele minél kevesebb gond és akkor nagyon elégedett mindenki. Emiatt jó érzés, ha önálló.
2012. márc. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!