Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért csökken estére a tejmenn...

Miért csökken estére a tejmennyiség?

Figyelt kérdés
Semmi problémám nem volt eddig a szoptatással, de az elmúlt hetekben késő délutánra, estére teljesen megcsappan a mennyiség. Délelőtt, napközben semmi gond. Megmértem, este viszont csak 40-60 g-ot tudok produkálni, ez viszont 4 hónapos babámnak kevés. Apadna a tejem? Kérem, akinek van tapasztalata, hogyan lehet az esti mennyiséget "megturbózni", írjon!
2008. ápr. 15. 17:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
estére már te is elfáradsz, ezért trmel a cici kevesebbet, de ne félj míg pihensz éjjel , behozza a lemaradást.Sőt nálunk volt olyan is hogy volt egy bizonyos hónapfordulója a babámnak amikor változott a kereslet, és azt hittem kevés a tejcsi.Ez mindig havonta jelentkezett és néhány nap alatt hozzáált a tejtermelés is a nagyobb mennyiséghez.Lehet hogy nálatok is így van.Különben a du-i időszakban kevesebbet is szoktak magukhoz venni a babák.Egy jótanács:Ne mérd állandóan mert csak megzavar.Én 2évig szopiztattam és soha nem mértem csak nagyon az elején és mikor a könyv általi mennyiségnél kevesebbet evett kétségbeestem.Ekkor mondta a mamám hogy mi sem mindig eszünk egyformán , és a cici mindig a babához igazodik.
2008. ápr. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Csak azt teheted, hogy megpróbálsz délután minimum fél órát pihenni, kimondottan lefeküdni, lazulni, esetleg venni egy jó fürdőt, nekem ez segített. Persze marha nehéz megvalósítani, de beválik! Ileltve esténként tudomásul vettem, hogy néha órák hosszat tartott a szopizás, mire "összejött" a szükséges mennyiség, bár én nem mértem, de láttam a babámon, mikor lett elég neki. Ő nem fogadott el semmi másból és semmi mást.
2008. ápr. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Azt mondják, este mindenkinek kevesebb a teje, mivel az a tej zsírosabb, kevesebb az előtej. Ezzel a zsírosabb tejjel hamarabb jól laknak a babák, mint a "hígabbal". A pihenés boztos segíthet a tejtermelés fokozásában és szerintem ne görcsölj a mennyiségen (ne mérd!), mert az idegeskedés csak árt!
2008. ápr. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm szépen a válaszokat és a biztatást!
2008. ápr. 16. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!