Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akinek gyorsan megjön a...

Akinek gyorsan megjön a menstruációja, az nem tud sokáig szoptatni vagy csak azokon a napokon csökken a tejmennyiség?

Figyelt kérdés
2010. szept. 23. 14:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Csak azokon a napokon csökken a mennyiség és az íze is megváltozik egy kicsit.
2010. szept. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyáltalán nem csökkent a tej mennyisége. Azt nem tudom, hogy az íze változott-e. mert nem kóstoltam, de a lányom ugyanolyan jókedvűen lakmározott azokon a bizonyos napokon is. Egy éves koráig szoptattam egyébként, talán négy hónapos lehetett amikor először megjött.
2010. szept. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Első babámmal 8 hetesen megjött, 20 hónapos koráig szoptattam, másodikkal 3 hónaposan megjött, most 13 hónapos, még javában szopik.

Mindkettő 9 hónapos koráig tejtestvérnek is jutott tej.


Az elsőnél nem éreztem mennyiség ingadozást (sem minőséget), a második babámnál viszont kevesebb volt a tej, ilyenkor két napig gyakrabban szopizott, éjjelente is. Egy nehéz időszakra emlékszem, amikor 6 hónaposan az ő növekedési ugrása egybe esett az én menstruációmmal, akkor 48 órán át pontosan két óránként kellett szoptatnom, ez kemény volt, de túl éltük. :o)

Az ízére ő sem "panaszkodott". :o)

2010. szept. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem, bármeddig tudsz szoptatni. Nekem 4 hónapos korában jött meg először. 15 hónapos koráig szopott. És igazából én mennyiségbeli változást sem tapasztaltam, az ízére pedig nem panaszkodott a lányom. :)
2010. szept. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Sógornőm és uncsitesóm is 3 évig szoptatták a gyerekeiket és végig menstruáltak.
2010. szept. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyénfüggő.

Azokon a napokon csökkenHET a tejmennyiség és megváltozHAT az íze. De egyáltalán nem biztos, hogy bármelyik is bekövetkezik.

Kisfiam 4 hónapos volt, amikor előszr megjött, ennek ellenére 16 hónapos koráig szopizott. Sosem kellett kiegészítést adnom neki, ugyanolyan jó étvággyal szopott, mint amikor nem volt meg.

2010. szept. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Semmi nem változik, (se az íze, se a mennyisége)

1,5 éve szoptatom a lányomat, már 3,5 hónapos korában megjött, őt egyáltalán nem zavart/zavarja.

2010. szept. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kisfiam 4 hónapos koréban jött meg először, de a tejem mennyisége egy cseppet sem csökkent. Ezt onnan tudom, hogy a fiam nem szopik, hanem fejem neki, ráadásul anyatejleadó vagyok. Az ízén sem érzett változást, ugyanúgy elfogadta azokon a napokon is.


Egy másik, szintén anyatejleadó anyukának meg az első menszesszel teljesen elment a teje. :-(


Szóval egyénfüggő lehet a dolog.

2010. szept. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Utolsónak:én is anyatejleadó vagyok,azért is kérdeztem.

Mennyit fejsz le naponta?Milyen idős a babád?Miért nem tudod szoptatni?

2010. szept. 24. 07:23
 10/12 anonim ***** válasza:

Napi 1700-2100 milit. Ha nem vagyok lusta és éjjel is felkelek feni, akkor többet. Ha átalszom az éjszakát, akkor kevesebbet.


Sok oka van annak. Korababa, be is sárgult, aluszékonyságot kiváltó gyógyszereket kapott, meg teát cumisüvegből a csecsemőosztályon, meg túl feszes a felső rágóizma is, ez nemrég derült ki Dévény-tornán. Szülés utáni 3. napon kezdtem el fejni, hogy anyatejjel tudjam őt táplálni. Teljesen ki kell fejnem a mellemet, hogy ne gyulladjon be. Így viszont iszonyú sok tejem lett.

2010. szept. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!