Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egy 1hetes babának egy szoptat...

Egy 1hetes babának egy szoptatásnál hány ml tejet kell megenni?

Figyelt kérdés
Sose tudom eldönteni hogy eleget evett-e.Néha elalszik a cicin akkor alszik kb4 órát van hogy 5-öt is.Ma pl. majdnem egy óráig etettem, mert csak cuppogot meg sírt ha levettem a mellemről...ma már hozzák a babamérleget.

2012. ápr. 3. 14:29
1 2
 1/11 xStefix ***** válasza:
65%

Annyit, amennyire igénye van. Ne méregesd, mert csak félre fogod érteni a számokat!!!

Igény szerint szoptasd, amikor sokáig szeretne, akkor hagyd neki. Minden baba más, és csakis ő tudja, mennyi anyatejre van szüksége. Rá figyelj, ne a számokra!

2012. ápr. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%

Elvileg úgy kell kiszámolni,hogy ahány kiló,annyiszor 1.5..vagy hogy..

Tehát ha pl. 3 kg a babád,akkor egy nap 450ml-t kéne "megennie". Ezt elosztod annyival ahányszor eszik egy nap..pl.: 450/9=50ml/alkalom.

2012. ápr. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 xStefix ***** válasza:
59%

A fenti 150-es számolás a tápszeres! babákra vonatkozik. És egyébként is csak irányadó még rájuk nézve is.

Egy anyatejes baba nagyon széles skálán szopizhat egy-egy alkalommal, mivel nem mindig eszik, hanem hol iszik, hol fájdalomcsillapításra vagy elalvásra használja a mellet... Innentől kezdve pedig felesleges méricskélni, hogy épp mennyit szopizik, mert lehet, hogy adott alkalommal pont nem azért szopizott, hogy jóllakjon.

Kérdező, inkább a pisis-kakis pelusokat és a babád közérzetét figyeld! Ha ezek rendben vannak, akkor jó eséllye eleget szopizik!

2012. ápr. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Lányom soha nem evett annyit amennyit a súlya szerint "kellett" volna. Egy időben én is méregettem, de rájöttem mindegy mennyit eszik, ha közben hétről-hétre szépen fejlődik és van mindig kakis-pisis pelusa.

Szerintem sem fontos méregetni, főleg ne állandóan, attól csak begolyózol.

2012. ápr. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszem, az enyém ennyi idős korában kb. 60ml-t evett.
2012. ápr. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A lányom ennyi idősen 50-70 g-ot szopizott,a fiam simám magába szívott 100-120 g-ot. Később is megmaradt a különbség, a lányzó 3 hónaposan is beérte 90-120 g-malde 2,5 óránként evett, de hízott, nőtt, fejlődött rendesen, a fiú 3 hónaposan volt hogy 220 g-ot szopizott, után 4-5 órán keresztül egy hangját nem hallottuk. Ahány baba annyi féle képpen eszik. Hagyd a mérleget, inkább figyeld a babát. Nem kell minden nyikkra mellre tenni, legyen pisis, kakis pelus bőven, mérd meg hetente ugynabban az időben, de ennyi idős korban naponta is mérhető mennyiségeket híznak. Ha nem ordít megállás nélkül, és pláne ha ilyen jókat alszik és nem sárga, akkor ott nagy baj nem lehet!
2012. ápr. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem akarom én mindig mérni..főleg ezt a számolgatást nem szeretném.Köszönöm a válaszokat!:)
2012. ápr. 3. 16:39
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan annyit, amennyivel jóllakik. A babamérleget ugyanazzal a lendülettel vitesd is vissza, mielőtt idegroncsot csinálsz magadból... :D Hidd el, tapasztalatból mondom. Volt, hogy egyik mérésnél az éjszaka közepén rajta maradt a pelus. Elhittem, hogy 42 dkg-ot szopott, már az ügyeletet hívtam.... Felejtsd el, ha szopizott, nyugodt, kiegyensúlyozott, akkor jól van lakva. Van olyan baba, akinek elég 60ml, van olyan, aki ilyenkor már bevágja a 140-160ml-t, ez nem jó kiindulópont. Nincs két anyuka, akinek egyforma minőségű a teje, nincs két kisbaba, akinek egyforma mennyiségű táplálékra lenne szüksége! Boldog babázást!!
2012. ápr. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az én lányom 70ml-ket evett!
2012. ápr. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Hiribi válasza:

Kedves Édesanya!


Valóban nem szükséges etetések után mérni a babát. Ha van 3-5 kakis és 4-6 pisis pelusa 1 nap, jókat alszik akkor minden rendben. Ha megnyugtatja eleinte naponta, később hetente meg lehet mérni. Az első 3 hónapban a lányok átlag 30 grammot, a fiúk kb. 34 grammot gyarapodnak naponta. Fontos azt is tudni, hogy a szoptatásnak van egy úgy nevezett non-nutitív része, ami a kötődést segíti elő (baba-mama kapcsolat). Eleinte ez hosszabb időt vehet igénybe, de ahogy nő a baba ennek is csökken az ideje.

A kezdetekben úgy érezheti, hogy egész nap mellen van a baba, de később kialakítja a saját kis rendjét. A növekedési ugrások kapcsán ismét gyakrabban kéredzkedik majd mellre egy pár napig, aztán megint megy minden a maga útján. Ha észleli a korai éhség jeleket (fejét emelgeti, cuppog, kezét az arcához hozza) érdemes már etetni. Sok erőt és boldogságot kívánok Önöknek.

2012. ápr. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!