Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éjszakai tápból is adhatok a...

Éjszakai tápból is adhatok a babának annyit, amennyit kér?

Figyelt kérdés
Ma 250ml vízből csináltam neki és mind megette. Nem sok ez egy kicsit?

2012. ápr. 2. 21:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Annyit adhatsz, amennyit kér, nem lesz semmi baja tőle.
2012. ápr. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

szia

igen adhatsz, ha jól esik neki éhes megeszi


bár nem haragszol ha megkérdem mennyi idős a baba?

a víz mennyiségéből következtetve nem pár hónapos.

2012. ápr. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Pont fél éves. Mindig ilyen sokat eszik éjszakára és előtte még szopizik is, bár ilyenkor már nincs sok. Viszont napközben nem eszik sokat. Reggel szopi, délelőtt kb.100g gyümölcs, ebéd kb. 50-60g főzelék és szopi, uzsonna szopi és akkor este ilyen mennyiséget vág be.:( Sajnos nem is kis súlyú, mert lassan 9 kg. De ha nem adok neki, akkor üvölt.
2012. ápr. 2. 21:46
 4/13 anonim ***** válasza:

"Reggel szopi, délelőtt kb.100g gyümölcs, ebéd kb. 50-60g főzelék és szopi, uzsonna szopi és akkor este ilyen mennyiséget vág be."


második vagyok., hát akkor azért eszik ennyit estére ez a baba, mert lehet hogy kevés a szopi neki nem?

elég a tejed? persze ő még kicsi, ne aggódj a súlya miatt ha elkezd járni leapadnak a kilók!

ezek szerint laktatósabb neki a tápszer mint a cicizés, ezt szűrtem le különben nem enne ennyit egyszerre este nem gondolod?

nem okoskodni akarok de mi is átmentünk ezen de nekem úgy tünik kevés a tejed,..

2012. ápr. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem kér többet, pedig még lenne. Úgy van, hogy reggel 5-kor van szopi és 9-fél 10 körül a gyümölcs. azzal bírja fél 1-ig, majd az uzsonna 4-fél 5 körül van. Este 7-kor pedig vacsora. Ha kevés lenne a tejem, akkor nem bírna ki ennyit, nem? Egyébként születésétől kezdve ennyit eszik estére. Volt, amikor egy mellből szoptattam és nem kérte a másikat. Este viszont kellett a pótlás. De ekkor még egyszer szopizott éjjel. Mióta kapja az éjszakai tápot, alszik 5-ig.
2012. ápr. 2. 21:56
 6/13 anonim ***** válasza:

igen.. nekem akkor is ez szúr szemet hogy a szopik között nagyon sok az idő,közbe nem eszik mást, én beiktatnék legalább 150 ml tápot a szopik közé,, de ha a babádnak ez jó akkor nekem is :)))

de ha meg éjjel alszik szépen akkor nincs baj , mert jóllakott . vannak ilyen babák akik este.éjjel éheznek meg jobban, én is így adtam éjjel a lányomnak igaz neki kevesebbet volt hogy azt sem itta meg, de megetettem ,büfi volt és már aludt is.


szóval ne izgulj ezen, majd kialakul ez úgyis, 1-2 hónap és kezdhetitek rendesen a hozzátáplálást gyümivel és főzelékkel husikkal tarkítva

minden jót


2éves kislány és 9 hetes pocaklakó anyukája

2012. ápr. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!:) Gratulálok a 2 éveshez és a pocaklakóhoz!:)
2012. ápr. 2. 22:06
 8/13 anonim ***** válasza:

nekem is pont az ugrott be mint a 71%-os válaszolónak.


én babám is ilyen volt, kevés volt a tejem, de nem szólt, hogy kérne gyakrabban, viszont este a sinlacból készült "tápit" habzsolta, rengeteget, volt, hogy 300ml-t is megevett.

nálunk akkor csökkent mikor szépen beiktattuk a 3 étkezést és azok után megszoptattam, tehát nem kiváltottam az étkezéseket hanem pótoltam szilárdal.


persze nem azt mondom, hogy nálatok is ez van, csak ha már kérdezted, én is erre gondoltam :)

2012. ápr. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A pocakjáért harcol, ezért nem hiszem, hogy éhes. Meg tényleg kínálni szoktam még, de elfordul. Illetve van olyan is, hogy borul a nap és akkor többet szopizik, de este ugyanennyit eszik. Úgy látszik neki ennyi az adagja.
2012. ápr. 2. 23:40
 10/13 anonim ***** válasza:
Igaz az én babám 8 hónapos, és én fürdés előtt adok neki főzeléket, és megfürdetjük, utána kapja a folyékony tápot (150-260 ml) változó ezen értékek között amennyit megiszik. Egyszer éhesebb egyszer kevésbé. Én azért próbálkoznék napközben valami táplálóval, hogy ne éjjel egyen. 6 hónapos már, szerintem neked is jól esne már egy éjszaka, ami alvással telne!
2012. ápr. 3. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!