Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyatejes tejallergias 5 hos...

Anyatejes tejallergias 5 hos baba nem gyarapodik 3 hete. Tapszer, vagy eleg a hozzataplalast elkezdeni szerintetek?

Figyelt kérdés
Tudom sok ez a 3 het, de eddig remenykedtem, egyebkent tejem nem tunik kevesnek, mert nem sir egyaltalan a baba. Orvos azt mondta kezdjem el a tapszert, ha ugy latom szukseges, de megis mibol allapitsam meg en, hogy szukseges-e. Sulyat mar megduplazta.
2012. ápr. 4. 21:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a gyerekorvost vagy a védőnőt:-) Az a biztos.
2012. ápr. 5. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 xStefix ***** válasza:

Van valami olyan egyéb tünete, amit te aggasztónak vélsz? Mert ha csak a súlystagnálás az ok, az önmagában még kevés szokott lenni bármelyikhez.

Hogy fejlődik a babád?

2012. ápr. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnő és a gyerekorvos is azt mondta, hogy mivel a babám súlya nagyon szép, ezért a stagnálás nem ok a tapszerezesre, csak a fogyás. Én nem adnék még neki mást, ha nem akarsz.
2012. ápr. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

EGYIK SEM KELL!


Az én lányom is tejallergiás, 15 hónapos, szoptatom igény szerint, én pedig vele együtt diétázom.

A súlya lényegében 8 hónpos kora óta stagnál, a súlynövekedése minimális. De amíg nem kezd el fogyni, addig nem kell semmit változtatni a táplálkozási szokásokon. Ebben a kérdésben ráadásul nem a védőnő és a háziorvos a kompetens, hanem a gasztroenterológus, ugyanis sajnos a fenti kettőnek tapasztalataim szerint nincs sok ismerete a tejallergiáról sajnos.


Ráadásul tejallergiás baba még HA-tápszert sem kaphat, hiszen az is állati fehérjét tartalmaz, "gyógytápszert" pedig kifejezetten gasztrodoki felügyelete alatt szoktak javasolni. Sajnos ebből is látszik, hogy az orvosotok (elnézést, de...) nem ért hozzá, egy rosszul megválasztott tápszerrel ugyanis számtalan keresztallergiát elő lehet csalogatni. 3 hét semmi, hogyha nem esik a súlya a babának. A hozzátáplálással is várhatsz még nyugodtan 1-2 hónapot, nem kell elsietni, főleg az allergia miatt.


Táplálékallergiás babáknál nem a "nagykönyv" szerint kell mérni a növekedést, rájuk speckó szabályok vonatkoznak. Örülj neki, hogy mosolygós és elég neki a tejed :)

2012. ápr. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!