Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Pontosan mit nem ehetek...

Pontosan mit nem ehetek szoptatás alatt, amitől fájhat a pici pocakja? Hamarosan megszületik! Mennyi idővel a szülés előtt hagyjam abba ezen ételek evését?

Figyelt kérdés

Köszönöm!

Csak nem akarok neki, plusz fájdalmat okozni azzal, hogy nem figyelek! Itt több anyuka tud nyilatkozni, ki mire figyel, sajnos mindenhol írnak ezt is, azt is!

Köszönöm még egyszer!


2012. ápr. 5. 12:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Én bevallom nem figyeltem/figyelem mit eszek, soha nem volt hasfájós a babám.

Annyi, hogy a köztudottan puffasztó ételeket (bab, káposzta) kerülöm, de abból sem volt gond, hogy egy ebédre sült képosztát ettem, itt is gondolom a mérték a lényeg.

Szerintem egyél változatosan és kiegyensúlyozottan, és ne aggódj előre ezen (én hiszek a bevonzásban), Persze ha szegény hasfájós az már más, arra mások tudnak okosabbat írni.

Én inkább a tefokozós ételekre figyelek - főelékek/levesek rántással, sok folyadék stb.

2012. ápr. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nekem a védőnő azt tanácsolta, hogy mindent ehetek, csak ami problémásabb, azt csak hetente 1x. Pl.lencse, bab, káposzta...

a lényeg, hogy figyeld a baba reakcióit, majd kideül, ha valamit nem bír. Nálunk pl. a tej és a csoki okozott bukást, minden mást bírt, pocakja nem fájt.


inkább arra figyelj, hogy sok vitamint, tápláló ételt egyél (saláták, gyümölcsök, halak, fehér husik...)

szép babavárást! (én is mindjárt szülöm a 2.babánkat!)

2012. ápr. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mindent ehetsz, egyedül a tejjel érdemes vigyázni, abból napi fél liternél többet nem javasolt fogyasztani.

Más minden ajánlott, nincs a szoptatásra vonatkozó tiltás ételekkel kapcsolatban, mert egyéni érzékenységről van szó.

Van akinek nem hasfájós a babája, van akinek meg akkor is ordít szegény, ha az anya csak csapvizet iszik, azt is bűntudattal. Majd meglátod. Egyél sok zöldséget, főzeléket, húst, ami csak jól esik, és ha pl a babán észreveszed, hogy nyűgöske, tekereg, akkor azt amit aznap ettél óvatosan kezeld. Ezt azért írom, mert vannak kiskapuk a szoptatásban is, pl mindenki ismeri a gyógyszerszedéssel kapcsolatban, hogy ha a bogyót közvetlenül szoptatás után vesszük be, a következő szoptatáskor kevesebb hatóanyag lesz a tejben, mintha bogyó után rögtön rászoptatnál. Ez igaz azokra a vegyületekre is, amik ESETLEG(!) átjuthatnak (!) az anyatejbe, és pont a te babád érzékeny rá.


Nem jelent semmit az sem, ha te puffadsz valamitől, a babád nem biztos hogy fog, vagy észreveszi egyáltalán. Pl az első lányommal mindent ehettem, kivétel a cukorborsó leves volt, az után mindig nyűgös volt. A bablevessel, a káposztával, meg meg sem nyikkant. Megoldás: nem ettem cukorborsó levest nyolc hetes koráig, utána ha ettem is mindegy volt. A második lányom meg olyan volt, hogy ha nem ettem egész nap akkor is görcsölt, aztán elnőtte. Éhezni nem éheztem, ettem kaját, ilyen esetben köményes tea egyéb puffadásgátló szerek segítenek, és meg kell várni míg a baba elnövi, más megoldás erre nincs.


Szóval egyél, és figyeld a babádat, ha valami gyanús, azt kihagyod, kivéve ha mindegy mit eszel, mert akkor is hasfájós. Abban az esetben is eszel mindent, hogy ne gyengülj le, és a babának meg kérsz az orvostól, vagy a gyógyszertárban valamit.

2012. ápr. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2012. ápr. 7. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!