Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan lehet fenntartani a...

Hogyan lehet fenntartani a tejtermelődést tápszer mellett?

Figyelt kérdés
2 hetes a kisfiam és sajnos pótolni kell. Én nagyon szeretném szoptatni. Mit tegyek, hogy továbbra is tudjon szopni?
2012. ápr. 9. 12:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Sokat kell mellre tenni. Ez a legjobb tejserkentési módszer. Akár 1,5-2 óránként . Szopi után fejhetsz is. És először szopi,utána a tápszer. Nem szopi helyett!
2012. ápr. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

2 hetesen még simán el is tudjátok hagyni a tápszert viszonylag kevés munkával.

Érdemes először szoptatni, ha érzed, hogy elfogyott, a másik melled felkínálni, ha az is, akkor az elsőt még egyszer. Ezek után - hogy ne kelljen pótolni, megpróbálhatod, hogy dajkálod a babát, hátha a komfortérzete javul és kibírja egy ideig evés nélkül. Ha nem, akkor tápszer.


Ha kibírja, akkor egy óra múlva újra megszoptathatod a fenti módon.


2-3 nap és érezhetően több lesz a tejed, az egy órás szopikból lehet akár 2-3 óra is, de persze a baba igénye legyen az első, valószínűleg délután, este gyakrabban kéri majd a cicit.


Ahogy az első válaszoló is írta, szoptass minél gyakrabban ÉS a pótlást lehetőleg ne cumisüvegből, hanem kispohárból, fecskendőből add a szoptatás után.

2012. ápr. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én 2 hetes kora óta adok neki pótlást. Először csak vacsira kapott, majd egy növekedési ugrásnál szinte minden etetésnél kellett adnom neki tápot. Hiába lógott rajtam 3 órát, etettem gyakrabban, ha nem a baba lógott rajtam, akkor a mellszívó. Éjjelente egyszer kelt, de én pluszban még egyszer fejtem. Aztán annyit sikerült elérnem, hogy már csak estére kellett neki pótlás. Én már ennek is nagyon örültem, már ezért is kidolgoztam a belem. Úgyhogy ez így is maradt, aztán elkezdtem hozzátáplálni 4 hónaposan. Most 6 hónapos, reggel még elég neki csak a szopi, van hogy ebédre is azt kap, uzsi is az, de este megint jön a tápszer. A tejem pedig fogyóban, de azért még tartja magát. Úgyhogy nagyon keményen meg kell dolgozni a tejért, ha már elkezdtél pótolni. Látod, nem törvényszerű, hogy teljesen elapad, ha elkezdtünk táppal pótolni!:)
2012. ápr. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!