Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van olyan hogy valakinek...

Van olyan hogy valakinek erősebb a teje? Miért van hogy egy kisbaba a másikhoz képest 2x annyit eszik, mégis kb együtemben hiznak?

Figyelt kérdés
sokan mondjták hogy biztos erős a tejem, mert kisfiam 1,5hónaposan csak 60-70eket eszik, de szépen fejlődik. ma egy egyidős babás anyukával beszélgettem, mondta hogy az ő kicsije 140-160akat eszik egyszerre. akkor mégis van ebben valami?
2012. ápr. 10. 22:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Én még ilyet nem hallottam, de ha belegondolsz felnőtteknél is van aki rengeteget eszik és tök sovány, van aki próbál odafigyelni az étkezésére mégis kövér. Ez egyénileg változik, de egy biztos, hogy a te babádnak a te tejed a legjobb a világon :)
2012. ápr. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
nekem is mindig azt mondja anyu hogy biztos vizes a tejem azért olyan vékonyka a babám. Szerintem ez hülyeség már bocsánat, de én is úgy gondolom az anyatej úhy van összeállítva hogy a babának jó a lehető legjobb legyen. Talán abban lehet valami, hogy némelyik baba nem szívja ki rendesen a zsírosabb hátsó tejet, és több előtejet kap ha valamiért nincs jó rutin a szoptatásban. Egy konduktor ismerősünk megnézte szívességből a babám mozgásfejlődését, ő azt mondta hogy a babák önmagukhoz képest jóval többet mozognak mint egy átlag felnőtt, az enyém 6 hós de ha ébren van tényleg jár egyfolytában keze lába, így ők több kalóriát is égetnek el ezzel. Egy barátnőm babája egyidős az enyémmel ő jóval lustább szinte "csak úgy van" egész nap, na ő olyan kis hurka-gyuri, aztán lehet hogy ez az egész gondolatmenet sem állja meg a helyét nem tudom...
2012. ápr. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Másodikkal értek egyet. Ez inkább a baba tápanyagcseréjétől függ, ha belegondolsz, felnőttként is van, aki bármit és bármennyit ehet, mégse hízik, más meg szinte a "levegőtől is" - ez persze hülyeség, szóval ugyanazt a tápanyagmennyiséget másképp hasznosítja a szervezetük.

Pl a férjemnek meglehetősen gyors az anyagcseréje, eszik vmit és - előre is bocsánat - kb másfél két óra múlva kint van neki a hasznosítatlan dolog belőle. Én meg fél napokig emésztem ugyanazt és Ő vékonyka alkat, én meg pont nem :)


A fiam már újszülöttként is rettentő nagy étvágyú volt, 3 naposan itthon kezdtem méregetni és 100-120-akat evett, kb háromóránként (a védőnő nem hitte el amikor meséltem, aztán kijött és látta, hogy tényleg...) Ő naaagy és sűrű gyerek, erős csontú, most két éves, szép szál legény, színizom mondjuk, de jókora. És emberes adagokat is eszik most is.

A lányom (most 3.5 éves) kb két hónaposan szopott 100 ml-t, nem hogy 3 naposan... ő törékeny alkatú, gyakrabban eszik keveset a mai napig és nem is fér a gyomrába felaannyi sem, mint az öccse egyszeri adagja lenne.

De a különböző alkati adottságok, evési szokások és mennyiségek ellenére elmondható, hogy teljesen arányosan fejlődtek, egyenletesen nőttek stb.

2012. ápr. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem az anyuka étrendjétől is függ, hogy milyen a tej, és a babánál genetikától, hogy mit örökölt.
2012. ápr. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A baba hajlamától függ, mennyit hasznosít a tejből.


Van baba, amelyik napi 400ml-vel gyönyörűen fejlődik, és van, amelyiknek a gyarapodáshoz 1200ml kell.


Felnőttek között is van, aki ugyanazon az étrenden hízik, a másik meg nem. Egyénfüggő.

2012. ápr. 11. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk azt nem írtad hogy hányszor eszi a 60-70-et,így ez még nem mond semmit :)
2012. ápr. 11. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is a baba tápanyag hasznosításától függ. Nekem van olyan ismerősöm akinek tápszeres a babája, rendesen eszik, mégis vékonyka.
2012. ápr. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is teljesen másként hízott a 2 gyerekem, pedig mindketten 6 hónapig igény szerint kizárólag szopiztak, én ugyanazt ettem, mozogtam, ehhez képest a lányom félévesen volt 9,5 kg, a fiam pedig 1 évesen. Annyi volt a különbség, hogy a lányom 3 naponta kakilt, a fiam pedig naponta 3-t. Így szerintem náluk az anyagcsere gyorsasága volt más, ezért híztak másként, nem hiszem, hogy a tej minősége lett volna más.
2012. ápr. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!az én babám napi 8-9x szopizik. reggel általában 100-120at, utána kevesebbet 60-70eket, de van hogy csak 40et. naponta ugy 600ml-t, +/- 50ml. nem aggódom, hisz szépen fejlődik, csak tényleg érdekes:)
2012. ápr. 11. 16:01
 10/10 sumergo ***** válasza:
Én erre azt tudom mondani, hogy soha nem méregettem, hogy mennyit eszik a babám. Ha nem hisztizik a tejért, akkor nyilván jóllakott. Ha megfelelően gyarapszik is, akkor meg pláne felesleges a méregetés. A lányom 4 és 5 hónapos kora között csak 150 g-ot hízott, kicsit én is megijedtem, de a védőnő megnyugtatott, hogy azt észrevenném, ha éhezne. Már nem kell sok, hogy megduplázza a születési súlyát, és ha egészen nem is érné azt el, akkor sem lenne gond, látszik, hogy egészséges, és igazi kis sajtkukac, még evés közben is megy keze lába! Soha nem fogom érteni, mire jó az állandó méregetés egészséges babáknál.
2012. ápr. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!