Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Létezik egyátalán olyan, hogy...

Létezik egyátalán olyan, hogy egy kisbaba soha nem ismeri meg a tápszert? Ugye nem kell mindig tápszerhez nyúlni? Vagy hogyan kell megoldani a hozzátáplálást, h soha ne kelljen neki tápszert adnom?

Figyelt kérdés
4 hónapos a babám. Kizárólag anyatejes. 5 hónapos kora után szeretném elkezdeni kóstoltatni őt gyümölcslevekkel,babavízzel, gyümölccsel,mert jön a nagy nyári meleg, gondoltam, ne mindig a cicimen lógjon, ha szomjas. Viszont olyankor mondjuk elkezd apadni a tej, mert nem szopik annyit. (mondjuk). Akkor automatikusan jön a tápszer pótlásnak? Vagy hogyan kell megoldani, h soha ne kelljen neki tápszert adnom? Nem értem, és a védőnőm sem érti, h mit szeretnék ezzel igazán kérdezni. Ti értitek ugye?
2010. máj. 23. 10:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Hát őszintén, nem... ha van tejed, miért kellene tápszert adni? Nem hiszem, hogy egy-két hozzáetetéstől miatt elmenne a tejed. Egyébként nem azt mondják mindenhol, hogy az anyatej mennyisége a gyerek igényeire áll be?
2010. máj. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
Adj Neki vizet a nyári melegben,nem kell tápszer.Attól,hogy hozzátápit elkezded a fő eledele az anyatej legyen!Tízóraira adsz gyümit majd megszoptatod.A többi étkezés még anyatej.Ha már főzelékeztek akkor is folyadékként anyatejet adj!Ha rekkenő hőség lesz akkor jó a víz!Tápszer nem kell!
2010. máj. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
49%

Én egyik gyerekemnek sem adtma soha tápszert. Három hónapig,4-ig csak szoptak. Akkor kezdtem el almát adni neki keksszel, néha tejbegrízt kapott,inni ánizs vagy köménymagos teát. Később a levesben főtt zöldséget kapták,vagy külön főztem nekik rendesen sózva vagy cukrozva,eleinte habarva,később rántva a főzelékeket. 6 hónapos koruk után pedig már sokszor azt ették,amit mi. 8-9 hónaposan már nem főztem nekik külön. Mindhárom egészséges,nem allergiás semmire. Kérdezd meg az anyukádat,hogy téges hogyan etett. Vagy szerezd meg dr.Spook Csecsemőgondozás c. könyvét.

A tápszerimádók ugyan lehurrognak majd, de én úgy láttam jónak,ha a mesterséges étel helyett természeteset adok nekik. Pénzem sem lett volna a drága tápszerekre.

2010. máj. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
én értem a kérdést... szerintem, ha tudsz addig szoptatni, míg minden étkezést ki tudsz váltani "rendes" kajával, akkor nem kell tápszer. szerintem,amikor már kiváltottál egy étkezést, akkor fejd le a cicid egy darabig, és akkor nem lesz kevesebb a tejed. egy idő után úgysem kell annyi tej, ha mást is eszik.
2010. máj. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
A lányom sem ismeri a tápszert!6 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást, és addigra annyira beállt a taj termelés, hogy észre sem vettük hogy csökkenne a mennyisége!Abban az időben is a tejed igazodni fog a babádhoz, így a tápszer nem fog kelleni!
2010. máj. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
TEhát akkor ez azt jelenti, hogy ne teljesen váltsak ki eleinte étkezést gyümölccsel, hanem csupán pl. 1 dl-nyi alma, és utána szopi? Majd fejjem ki ami megmarad? Vagy ne fejjek? és utána minden további étkezés marad anyatej? Majd pár hónap múlva pedig még egy étkezéshez vezessek be zöldséget, főzeléket, vagy valamit, utána szopi ... és így tovább?És aztán egyszer csak valamelyik étkezés után hagyjam el a szopit?
2010. máj. 23. 10:26
 7/16 anonim ***** válasza:
77%
Kiválthatsz egy étkezést teljesen de ha szomjas akkor szoptasd meg és ne tápszert adj!
2010. máj. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Én értem a kérdésedet, mert én is mindig ettől tartottam, hogy ha elkezdem a hozzátáplálást, kevesebb lesz a tejem és akkor a tápszerhez kell folyamodnom. De nem így lett! 5 hónapos volt, mikor elkezdtem a kóstoltatást, szépen lassan előbb a gyümölcsöket vezettem be,aztán a főzelékeket. Úgy adtam neki, hogy reggel szopi, tízórai gyümölcs, ebéd szopi, uzsonna szopi + gyümölcs, vacsi szopi, éjfélkor szopi, hajnalban szopi. Ez ment 7,5 hónapos koráig, akkor váltottam ki nála egy étkezést és lassan egyre többet. Most lesz 1 éves jelenleg úgy eszik, hogy 8-kor szopizik, utána reggelizik, délben főzeléket kap + szopizik, uzsonnára gyümölcsöt, joghurtot, péksüteményt kap, fürdés előtt vacsira tejpépet, elalvás előtt pedig szopizik és még hajnalban is kel egyszer. Teljes mértékben igazodott a baba igényeihez a tejem. A lényeg az egészben, hogy először mindig a szopi legyen utána a szilárd étel és ha ki akarsz váltani egy étkezést akkor fordítsd meg a dolgot előbb etesd és utána szoptasd, így egyre kevesebb tejet fog igényelni, így tudod kiváltani az étkezéseket. Remélem nagyjából érthető volt és tudtam segíteni!
2010. máj. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
70%
én nem vagyok tápszer hívő, sőt. Viszont ha 1 éves kor előtt elfogy az anyatej, akkor sajnos kell. Ugyanis növekedni csak a fehérjétől tud, ami lehet hús, tejtermék, stb, de amig tejet nem ihat, addig a tápszer a legjobb megoldás. De mondom, csak ha nincs már anyatej.
2010. máj. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
ja és még annyi, hogy a tápszer az ételnek minősül, nem ivásnak. tehát ha szomjas, akkor vizet adj neki, szerintem
2010. máj. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!