Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan szoptassak növekedési...

Hogyan szoptassak növekedési ugrás esetén?

Figyelt kérdés
3és fél hónapos a babám, elég szépen szokott enni alkalmanként (130-160 gr között körülbelül). Két mellből szoptatok, általában mindig ő engedi el a cicit, kiszívja mindet és úgy tűnik jól is lakik. Néhány napja vettem észre, hogy az éppen következő szopi előtt jóval elkezd iszonyatosan sírni, gondolom mert éhes. Eddig nagyon szépen kibírta a 3-3,5 órákat (ő alakította így, nem kért hamarabb), néha még nem is tűnt éhesnek. Most úgy tűnik hamarabb kéri, lehet ez a növekedési ugrás miatt?Egyáltalán ez az lehet? De mégsem eszik többet ilyenkor, mint eddig és után jóllakottnak tűnik, nem sír egyáltalán, nagyon nyugodt. Azt szokták tanácsolni ilyenkor, hogy szoptassunk gyakrabban néhány napig és emelkedni fog a tej mennyisége. De a néhány nap után ha visszatérünk az eredeti alkalmakhoz, nem fog újra csökkenni a mennyiség? Kissé tanácstalan vagyok, hogy érdemes folytatnom..Köszi a segítséget!

2012. ápr. 15. 18:56
 1/2 xStefix ***** válasza:
100%

Pontosan úgy, ahogy írod. :)

Néhány napig el fog tartani, amíg a szervezeted lereagálja a gyakoribb szopit, de utána remélhetőleg újra beáll az egyensúly (azaz a babád valószínűleg megint ritkábban kéri majd).

A tejmennyiség pedig nem fog csökkenni, ugyanis már nem a szopik között, hanem közben termelődik a tej nagy része. Vagyis, az ugrás után (megint) nem elsősorban az fog számítani, hogy több vagy újra kevesebb idő telik el a szopik között, hanem az, hogy alkalmanként már többet fog kiszopizni, tehát több is termelődik meg legközelebb is.

Remélem, érthetően írtam.

2012. ápr. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, érthető voltál, nagyon szépen köszönöm!!!:)
2012. ápr. 16. 07:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!