Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tejserkentő, tejszaporító,...

Tejserkentő, tejszaporító, szoptatós teát mikortól érdemes inni?

Figyelt kérdés
Köszönöm!
2012. ápr. 17. 12:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Eleg akkortol,amikor ugy erzed, hogy nem eleg a tejed. Addig felesleges.
2012. ápr. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
26%
Már a kórházban, az első naptól lehet iszogatni. Szerintem nem a szoptatós teáktól lesz vagy nem lesz tej, hanem attól, mennyire szorgalmas a baba.
2012. ápr. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Hatásos ez valamennyire? Remélem nem kell!
2012. ápr. 17. 14:14
 4/13 anonim ***** válasza:
53%
Miért gondolja azt valaki hogy ezektől több lesz a teje, ha csak erre koncentrálsz akkor biztos hogy el is megy a tejed!A szomszédom is mindenféle hülyeségeket ivott meg szedett összevissza és a végén már másra nem is tudott gondolni csak hogy jaj remélem elég lesz a tejem. Örülj neki ha van tejed, és gondolj a szoptatásra úgy mint az egyik legkellemesebb dologra és a világ legtermészetesebb dolgára. Gondolj bele régen a nagymamáink sem szedtek is baromságokat!!
2012. ápr. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok. Valamit biztosan használ, hiszen gyógynövényekből van összeállítva, tehát pont hogy ez olyan dolog, amit nagyanyáink is itták/ihatták, népi tapasztalatok alapján. Mindenesetre ártani tuti nem árt, és legalább a napi folyadékbevitelhez hozzájárul, változatosabbá teszi és még finom is.

Én fél literbe szoktam dobni egy filtert (szerintem a Mecsek a legfinomabb), és egy kiskanál mézet bele. A férjem és a fiam szokták elinni előlem... :)

2012. ápr. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Így van, ahogy előttem is írták. A fontos szerintem a megfelelő étkezés (pl. gyümölcsök, folyadék, fehérje).

Nem szabad rágörcsölni erre, és másra sem, mert azt a baba is megérzi. Én sem ittam semmit, és nem idegeskedtem, hogy lesz-e tejem, mert miért ne lenne (meg úgy alapvetően sem aggódok semmin, a dolgok jönnek maguktól, ha valamit nem tudok, akkor meg én is kérdezek anyukámtól, védőnőtől. És a Baba szerencsére nem sírós, nem hasfájós.)

Olyan szerencsés voltam, hogy már a kórházban a 2. napon bedurrantak a cicik és ömlött a tej (jó is volt, mert a Baba besárgult és rengeteget és ügyesen szopott). A szobatársaim meg pl. itták a teát, nekik a 4. napon kezdett beindulni, mielőtt jöttek haza. Fejnem is kellett, és még most is kell kicsit mindig, váltott mellből szoptatok, bőven elég neki egyszerre egy cici. 3400 grammal született, 2 hetesen már 3930 volt.

A múlt hét óta 2-3 naponta iszok csak Hipp Natalos szoptatós teát, de a tej mennyiségét nem befolyásolja.

1 hónapos Kisfiú anyukája

2012. ápr. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem gondolom, hogy ettől váltom meg a világot, még nem szültem, van egy kis időm még! A rokonom most szült, neki volt, nem kellett neki, nekem adta! Egy ártatlan kérdés volt, nem tudom mit kell itt csesztetni a kismamákat, anyukákat, mert kérdeznek valamit!

A többieknek köszönöm szépen!

2012. ápr. 17. 18:20
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Én nem értem miből gondolod hogy ez csesztetés hiszen én is anyuka vagyok, és én 2 éves koráig szoptattam a lányom. Én csak tanácsot akartam adni, de tudod mit akkor vedd úgy hogy nem is mondtam semmit!
2012. ápr. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 xStefix ***** válasza:

A kórházban még felesleges elkezdeni, főleg, ha még be sem lövellt a tejed. Ha rád éppen nagyon fog hatni, akkor a túl korai használat miatt még jobban be fogsz lövellni, ami elég kellemetlen tud lenni..! Nem véletlenül tejSZAPORÍTÓ a nevük - vagyis akkor érdemes használni, ha éppen nem elég a tej, de ez nem az első napokban szokott lenni általában.

És igaz az is, hogy nem ettől lesz valakinek elég teje önmagában, A szakemberek szerint minden ilyen "csodaszernek" akkor van igazi hatása, ha MELLETTE a szoptatási gyakorlat is megfelelő. (Bár akkor meg általában már sokszor felesleges is.) Szóval, ez önmagában nem nagyon segít, inkább egyfajta kiegészítésként tekints rá.

2012. ápr. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom hogy nem csesztetés ha valaki megírja a véleményét, elvégre azért kérdeztél hogy választ kapj, hol hideget, hol meleget. A szoptatós teáról annyit, hogy mindenkinek el kell döntenie hogy neki szüksége van-e rá, vagy sem. Ártani nem árthat, de szerintem ha nem muszáj, akkor inkább ne használj!
2012. ápr. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!