Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért van az, hogy a jobb...

Miért van az, hogy a jobb mellemből kezdettől fogva jóval kevesebb ideig szopik a babám/kb.2-3 perc/, utána beidegesedik és feladja, míg a bal mellből akár 10percig is eszik, jól lakik belőle és nyugodtabb tőle?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 18. 14:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Senkinek sem egyforma a két melle, egyiket a baba "jobban szereti", szívesebben szopik belőle, ebben általában több is a tej. Segíthet, ha a "rosszabb" melledet többet fejed, hogy több tej legyen benne, így szívesebben fog szopni belőle a baba, illetve ne add fel, kínáld meg belőle minél többször, előbb-utóbb meg fog vele barátkozni.
2012. ápr. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ugyanígy van nálunk is. A harmadik babámat szoptatom. Az elsőnél megijedtem hogy jaj akkor abban a mellemben biztos nincs is tej és mindig túl hamar áttettem a másikra meg váltott mellből szoptattam mivel úgy javasolták, el is apadt a jobban teljesen a tej és a fiam 3 hónapos korától csak az egyikből szopott. Tudtam így is szoptatni 6 hós koráig kizárólag és 11 hónapos koráig még reggel este de nem volt az igazi...nem beszélve arról hogy közel 10 hónapig irtó hülyén néztem ki mert egyik cicim nagyobb volt mint a másik...

A második babámnál már mindig a jobbra tettem előbb és hagytam rajta amíg csak lehet kiderült hogy a tejleadó reflex jó 2-3 perc után indul csak be abban a ciciben így mindig azzal kezdtünk és nem vettem le róla 1-2 perc nyűglődés után...így 14 hónapig tudtam szoptatni (hiszen a kereslet kínálat elvbe alapján a jobban sem apadt el egy két hónap után) és a cicik is egyformák voltak:)

Most a harmadik babámat szoptatom ugyanezen az elven hogy mindig a "rosszabb" cicire rakom először hiszen amikor éhes, nagyobb hajlandóságot mutat "megküzdeni" a nehezebben beinduló tejért.

8 hónapos, este és reggel szopik valamint egyszer napközben vagy éjjel, ez változó.

2012. ápr. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Bocsánat a kérdésért de miért baj az ha az egyik melledet jobban szereti?
2012. ápr. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

a 2esd vagyok nekem pl. azért volt baj mert egy ciciben mindig kevesebb a tej mint 2ben mondjuk:) és így amikor csak 1 cicit "használtunk" a minőségi ugrásoknál (mikor többet eszik a baba mert fokozott a növekedés) majd megőrültem hogy biztos éhezik, mert napokig 10-12 szer szopott...(mire az az egy cici utolérte az igényét tejtermelés szempontból).

Szóval kevesebb a tej ha csak egyik mellből szoptat az ember.

2012. ápr. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem a balból evett sokat a jobból semmit, mint kiderült tejköveim vannak és ezért nem jött belőle annyi tej, azok a nyamvadt kövek elzárják az utat.
2012. ápr. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2012. ápr. 19. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!