Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért van az, hogy ha nem...

Miért van az, hogy ha nem eszem édességet vagy elég szénhidrátot, elkezd vészesen csökkenni a tejem?

Figyelt kérdés

próbálnék diétázni, egész nap oké, estére pedig se tejem, se jártányi erőm..


2 hós+20 hós gyerekek, fogyni vágyó anyukájukkal



2012. ápr. 19. 14:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Előrebocsátom, hogy nem vagyok szakértő, de úgy tudom a szoptatással a szervezet több kalóriát éget el, vagyis több kalória szükséges a szoptatáshoz. Én annak idején napi min. 2 liter 100%-os gyümölcslét ittam, ezzel pótoltam. Szoptatás alatt nem tanácsos fogyózni szerintem.
2012. ápr. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen fogalmazva, a szervezet a szénhidrátból állítja elő a tejet. Értelemszerűen, ha csökken a szénhidrát mennyisége, csökken a tejtermelés is. Diétázni nem csak eszetlen szénhidrátmegvonással lehet, sőt. A szervezetnek szüksége van rá, szoptatás alatt különösen. Az édesség kiváltható pl. gyümölcslével, lehet többször-keveset enni, és természetesen mindent csak mértékkel.
2012. ápr. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 xStefix ***** válasza:

Nu, az a napi kb. +500 kcal, ami a szoptatáshoz kell, nem olyan nagy mennyiség, hogy annyit kellene hozzá enni. Vagy inkább úgy mondanám, nem mindegy, hogy mivel viszed be.

És igen, szénhidrát kell, de nem mindegy, milyen és főleg mennyi. Nem ettől függ, hogy tud-e valaki szoptatni vagy sem.


Kérdező, szerintem egy 2 hós baba mellett még ne diétázz inkább, max. kezdj el szépen óvatosan mozogni valamit, ha gondod van a súlyoddal. Ez aztán még az állóképességedet is javítani fogja.

Az "estére se tejed, se erőd"-állapot pedig az édességtől függetlenül is valószínűleg így lenne, ugyanis két gyerek mellett simán elfáradhatsz annyira, hogy nem marad már elég kapacitásod. Erre viszont megint van egy jobb megoldás, mint az édesség: a több pihenés.

;)

2012. ápr. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
64%

Egy tábla csoki több mint 500 kcal. nagyon könnyű túllépni azt ,amennyivel többet igényel a szoptatás és akkor hízni fogsz.

A szénhidrátra szükség van.Ajánlom a zabpelyhet (natúr) teljes kiőrlésű ,magvas,rozsos kenyeret,durumtésztát,rizst szénhidrát forrásnak.

A tejed pedig nem csökken ha nem eszel édességet,ha a szükséges kalóia alatt maradsz ,akkor tőled fogja elvenni a hiányzó részt a szervezet,ergo fogyni fogsz. Persze szoptatás alatt a hormonális hatások tudnak meglepetéseket okozni. Én ajánlom,hogy egyél 5-6* kisebb adagot,reggelire mindenképp jó minőségű chban gazdag,ezen kivül sok zöldség, fehérhúsok,tojás,zsirszegény tejtermékek ha a babád nem érzékeny rá. Napi 3 liter folyadék,és 40 perc-1 óra mozgás és meg lezs az eredménye. Persze mozogni fokozatosan kezdj el,de ez az életmód egészséges és jót tesz nektek. Tévedés,hogy édesség,meg sok kenyér,cukros üditő nélkül nincs teje az embernek. Estére egyébként is kevesebb szokott lenni,az erőtlenség lehet abból,hogy drasztikusan lecsökkentetted a ch bevitelt,ez rossz. De simán megeshet,hogy csak a gyerekeid fárasztanak le amit nem is csodálok:D

2012. ápr. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!