Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magas cukrom miatt dietaznom...

Magas cukrom miatt dietaznom kell. nem ehetek szinte semmi szenhidratot. (semmi liszteset, edesseget, gyumolcsot is keveset) nem lesz baja a babanak?

Figyelt kérdés
azzal, hogy ezeket megvonom a szervezettol, tud a baba fejlodni rendesen? nagyon aggodom.. 22 hetes kismama
2008. ápr. 8. 10:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz a babának. Gondolj csak bele van aki a 9 hónapot végig hánnya, alig marad meg benne valami. Az a baba is megtalálja a magának szükséges táplálékot. Szedd a Gravidát, bár óvatosan, mert a cukros kismamáknak óriás babájuk szokott születni! De nyugi, biztos jól van a babád. Sok sikert! 28 hetes kismama
2008. ápr. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Engem is dietara fogtak . Azt ne felejtsd el sokszor kell enned de keveset. Gyumolcsbol napi max fel kgot ehetsz, es ha nagyon megkivanod eheted a diabetikus termekeket de csak mertekkel mert hasmenest okoznak. Teszta helyett durum teszta rizs helyett barnarizs. Zoldseget sokat ehetsz es asvanyvizet is fogyassz. A gyumolcsleveket colat egy idore felejtsd el. Kenyerbol teljes kiorlesut vagy abonetett egyel. Napi 5x6x kell etkezni.

ha van meg kerdesed szivesen valszolok irj privit.

31 hetes kismama

2008. ápr. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért az nem igaz, hogy semmi szénhidrátot nem ehetsz. Meg van szabva, hogy mennyit, 160-220 gr között szokták meghatározni.

Ebbe belefér 2 szelet barna kenyér egy nap, főétel, hús, köret gyümi és még joghurt is.

hetente 1X ehetsz krumplit, rizst, tésztát, a többi nap főzit vagy párolt zöldséget a főétel mellé.

Egyél sok nyers zöldséget, levest, igyál sok vizet vagy teát.

Szinte semmit nem kell megvonnod a szervezetedtől (kivéve a süti, nass, banán, méz , lekvár) ehetsz mindent, csak mértékkel.

Ezzel nem hogy nem ártasz, segíted azt, hogy a babád egészséges legyen születése után.

Ne félj, igen sokan vagyunk így mint te-magam sem gondoltam volna, hogy ennyire.

Nem lesz baj, ne izgulj!!

2008. ápr. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én 30 hetes vagyok.Már 6 hete diétázok.Először én is ugy voltam,hogy nem ehetek semmit,de igazából szinte mindent ehetek(liszt,édesség,cukor)kivételével,csak oda kell figyelni,és ami a legfontosabb számolni kell....Vannak elég érdekes étrendek,de attól lehet 1 szúnyog sem lakna jól...Én így 5 hét után már alig érzem hogy diétáznék,mert mindig jól lakok,pedig nem csalok,és a cukraim is jók...A baba méretei teljesen jók...Tehát szépen tud fejlődni...Tehát a babónak semmi baja nem lesz a diétától.Nekem is ez volt az első kérdésem a nődoki felé,amikot kiderült hogy magas lett a cukrom.De nekem a dokim azt mondta,hogy a babának csak akkor lesz baja,ha nem tartom be a diétát....
2008. ápr. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!