Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyukák, akik szoptatás...

Anyukák, akik szoptatás közben altatták a babájukat, hogyan és mikor szoktattátok le róla vagy leszokott magától?

Figyelt kérdés
Előbb leszoktattátok a cicin alvásról és utána a szoptatásról vagy egyszerre? Tanácstalan vagyok, ugyanis szeretnék kistesót, de előtte szeretném, ha leszokna a szopizásról, ami lassan megoldható, de cicin alszik el és másképp sehogy sem megy... Nem sürgős, de lassan szeretném, most 15 hónapos, a nagyon-nagyon max. a 2 éves kor, de jó lenne most is a tesó miatt. Minden tanácsnak nagyon örülnék, érdekelne, ki, hogy oldotta meg ezt az elalvás témát...
2012. ápr. 25. 14:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Pont így voltunk....:)

Nálunk az volt a megoldás. hogy leszoktattam kb 1 hónapja.

Egyik este nem beültem vele a megszokott helyünkre, hanem olvastam neki az ágyunkon így elaludt.azóta nem is kéri a cicit.

Ja és egyből össze is jött a tesó, most 6 hetes vagyok:)kisfiam 1,5 éves.

sok sikert nektek:)

2012. ápr. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Sok boldogságot nektek!:)

Közben vannak kérdéseim, hátha tudja ezeket valaki:)

Érdemes egyáltalán leszoktatni a picit a szopizásról? Mennyire veszélyes a terhességre nézve, mennyire igaz, hogy vetélést okozhat?

2012. ápr. 25. 14:37
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk 22 hónap van a gyerekek között, a kicsi most 3 hetes.

A nagy végig cicizett terhességem alatt (kivéve a beágyazódás körüli 2-3 napot), igaz, 3 hónapos terhesen elapadt a tejem. Ez őt nem zavarta, elalváshoz, lényegében cumi helyett szopogatta a cicit. Volt egy időszak a terhesség elején, amikor nagyon fájt a szoptatás, akkor álltunk le az éjszakai 3-4-x cicizésről. Meg ugyan úgy az elején pár hétig méhösszehúzódásaim is voltak miatta, de az is elmúlt.

Amióta megvan a húga, ő is többször kér, nem csak elalváshoz, van hogy egyszerre lógnak a szeren. Mondjuk engem ez nem zavar (biztos van akit igen), és könnyebb kezelni a féltékenységet is.


Vetélést csak akkor okozna, ha amúgy is gond lenne... Egy egészséges terhességet nem zavar a szoptatás, mint ahogy az sem, ha emelgeted a nagyobbat.

2012. ápr. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy úgy értette,nem tud teherbeesni valószinüleg amíg szoptat.Sokan vannak igy.
2012. ápr. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

szia,


a nagyobbikkal úgy csináltuk, hogy az alváshoz való szoptatásokat hagytam el a legkésőbb. Előbb a délutánit, majd az estit. Ilyenkor ugyanabban a testtartásban az ölembe vettem, simogattam kicsit, így elaludt szépen. Ezután pedig csak betettem az ágyába. Később már csak jött, bújt az ölembe és el is aludt hamar.


Hozzáteszem, 6 hónapos volt,mikor terhes lettem a kicsivel, így 1 éves korában hagytuk el az esti szoptatást, néhány hónappal később, úgy 14 hónaposan pedig letettem csak az ágyába, és sokszor bementem hozzá. Azóta egyedül alszik el, illetve most azért már igényli, hogy a kicsi is bent legyen, mikor elalszik (és előtte persze olvasunk neki).


A kicsi pedig olyan, hogy nem hajlandó cicin bealudni, ha mégis bealszik, ahogy letenném, megriad. Így amikor látom, hogy fáradt, leteszem a kiságyába és 2 perc múlva el is alszik, minden sírás nélkül. Ő ilyen alkat :)

2012. ápr. 26. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Koszonom az eddigi valaszokat!
2012. ápr. 27. 10:01
 7/11 anonim ***** válasza:
43%

Én szoptatás mellett estem teherbe. Tervezett kistesó volt és első hónapban összejött. Mondjuk akkor már csak 3szor szoptattam egy nap. A Lányom akkor volt 16 és fél hónapos. Az esti szopit akkor hagyta el, amikor teherbe estem (és ezzel együtt a cicin való elalvást is. Azóta a kiságyban alszik el ügyesen - ez nem ment minden harc nélkül, de az egy másik történet), a délutánit 2 hónappal később és már csak a hajnali szopi maradt, de úgy érzem, lassan attól is elbúcsúzunk. Ma már csak az egyik cicit kérte hajnalban. 15 hetes terhes vagyok most egyébként. A dokim nekem is azt mondta, amit feljebb már leirt valaki. A szoptatás nem befolyásolja a terhességet, tehát emiatt nem kell leállni. Gond akkor lehet, ha egyébként is lenne valami gond. Egy stabil, beágyazódott terhességnél nem okoz gondot a szoptatás.

Én nem erőltettem a leszokást (talán csak a délutáninál voltam én a határozottabb), de vagy megváltozott a tejem ize vagy kevesebb lett, vagy a Lányom érett meg a cici elhagyására. Igy szerencsém volt. Pedig azt hittem sosem fog leszokni, annyira imádja a cicit. De mostmár sokszor csak kibontja, megsimogatja, puszit ad rá és az elég is neki.

2012. ápr. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kosz
2012. ápr. 27. 23:27
 9/11 A kérdező kommentje:
Felrenyomtam:) Szoval, koszonom szepen, nagyon hasznosak voltak a valaszok. Nagyon szeretnek kistesot, csak nem mertem belevagni a szoptatas miatt. Ezek szerint, nem baj, ha megmarad a szoptatas a terhesseg alatt, plane, a 15 honapos kor is olyan, hogy lassan majd lehet csokkenteni a szopik szamat.
2012. ápr. 27. 23:30
 10/11 anonim ***** válasza:
Örülök ennek a kérdésnek, mert ugyanebben a cipőben járok, szeretnénk kistesót mihamarabb, most 13 hónapos a kislányunk és még szopik, próbálom csak akkor odaadni neki a cicit ha nagyon muszáj, pl. a ma esti altatás ment cici nélkül, letettem, simogattam a hátát és elaludt. De ilyenkor meg olyan rossz érzés, mert én is nagyon szeretek összebújni vele.... hát egyszer mindennek vége lesz. De őszintén nem bánnám, ha még tartana egy darabig, viszont azt is remélem, hogy összejön a tesó a szoptatás mellett is.
2012. ápr. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!