Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi egészséges étel-ital és mi...

Mi egészséges étel-ital és mi TILOS a szoptatós anyukáknak?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 24. 20:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az alkoholos italok és a dohányzás. EZen felül kerüld a puffasztó ételeket, az olyanokat, amelyeket a te gyomrod sem bír annyira, a túl fűszereseket, és amiket a terhesség alatt is (penészes sajt, nyers hús)

De csak az alkohol a tiltólistás, a védőnő szerint.

2012. ápr. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hopp.. Bocsi, ezek az egészségtelenek voltak.


Egészségesek az amúgy is egészséges életek, ha ugyebár nem puffasztóak, vagy hasfájást okozóak :)

2012. ápr. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Magyarországon soha egy szoptatásos tanácsadóstól sem hallom, hogy bizony a citrusféléket kerülni kell.


Külföldön élek és ez az egyik legátkozottabb dolgo, képes egy multivitamin iszonyat hasgörcsöket okozni a kisbabának, de a popóját is véresre csípheti.

Szóval citrusféléket kerüld föleg az elsö hetekben, de arra is figyelj hogy pl multivitamin is tartalmaz narancsot.

2012. ápr. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem a tejet tiltották, mint legfőbb allergént. A citrusféléket is említette a védőnőm, a piros bogyós gyümölcsöket (eper, málna), stb.
2012. ápr. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én 3évig szoptatam most 1éve szoptatok és biztosra tudom tilos pl az eper,bab borso,mák,karfiol karalábé,szénsavas italok gyogyteák zöldtea van akinek fáj a hasa a baracklétöl is
2012. ápr. 25. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én bármit ettem a babám akkor is hasfájós volt 3 hónapig. Szóval ez gyerekfüggő hogy mit bír. Én már láttam olyat is hogy az anyuka az újhagymát ette magában,szóval bármit ehetett mégsem lett a babának semmi baja! Tilos mindenképp az alkohol és a dohányzás!
2012. ápr. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én mindent megeszek, a csülkös bablevest is, és semmi baja a babámnak tőle. Tudom, nagy szerencsém van vele. De általánosságban: a sok nyers zöldség és gyümölcs, a tejtermékek mértékkel és a natúr gyümölcsteák biztos, hogy jót tesznek. És ha már itt tartunk: teljes kiörlésű gabonából pékáru, tészta- az alakunknak is jót tesz.
2012. ápr. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én mindent eszek. 3. babát szoptatom, egyik sem volt soha hasfájós. Vagyis az elsővel volt két hasfájós napunk, na az pokoli volt. A Laktoherb teától. Így nálam a szoptatós teák tiltólistásak pl. Szerintem ez baba és anya függő.

Szerintem leginkább kitapasztalja az ember, hogy ő mit ehet, és mit nem. Általában a puffasztó ételeket javasolják, hogy kerüld. De sok baba arra se érzékeny, enyémek se pl.

2012. ápr. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, a menta- és a zsályatea apasztja a tejet.
2012. ápr. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Elvileg amiket leírtak, azok nem ajánlatosak, mégis azt mondom, szerintem babafüggő. Ki kell tapasztalni :).


Az első babánál mindent ettem, ugyanúgy, sose fájt a hasa, most is szívesen eszik mindent.

A másodiknál ugyanúgy megpróbáltam, és őt sem viselte meg semmi, talán a Laktoherb, amikor ittam, akkor nyűgösebb volt.

Egyébként a szénsavasokat, alkoholt persze, hogy kerültem, illetve sosem dohányoztam, no meg a nyers dolgokat is mellőzöm azért (bár fincsi a tartár mártás, de most inkább nem :))

2012. ápr. 26. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!