Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Én sajnos nem tudtam szoptatni...

Én sajnos nem tudtam szoptatni, mert befelé fordul a bimbóm. Nem tudott mit kezdeni vele. Aventos mellszívóval fejem, úgy adom neki. De sajna egyre kevesebb a tejcsi. Gyakoribb fejéssel lehet ezen növelni? Vagy mit lehetne tenni? 2 hónaposak vagyunk.

Figyelt kérdés

2012. ápr. 25. 11:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem tudsz bimbóvédővel szoptatni? Mert nekem is befelé fordult a bimbóm, de azzal 10 hónapos koráig szoptattam a lányom(magától hagyta abba).
2012. ápr. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Azzal kezdtem a kórházban is,de nem jött össze. Fel mérgelte magát és állandóan leverte a kezével,kész kinlódás.
2012. ápr. 25. 11:38
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem is befelé forduló volt. Én úgy csináltam hogy a mellbimbót két ujjam közé vettem, összeszorítottam és úgy adtam a szájába. az enyém azonnal rákapott, és egy idő után már magától tudta hogy kell. Nem tudom nálad beválik-e? Egy próbát megér!
2012. ápr. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

No, akkor megprobalok valaszolni neked. En a lanyomnak harom hetes kora ota fejek. Mar a fiamnak is fejtem igy volt szerencsem tobb mellszivohoz. Medela kezit es gepit illetve avent kezit es gepit is hasznaltam. Az avent gepi messze a legjobb es leghatekonyabb, ha teheted, ruhazz be egy ilyenre.

En ugy csinalom, hogy harom orankent fejek nappal, mindket cicibol, ejjel egyszer, amikr kelna kislanyom is enni. Amikor erzem, latom, hogy kevesebb jon, akkor ket orankent fejek ket, max harom napoig es latvanyosan no a mennyiseg. Emellett ezeken a napokon iszom ket uveg Karamalz malataitalt is. De en kezi mellszivoval mar nem tudnam ezt csinalni, reg feladtam volna. Ja es altalaban 15-15 perc egy- egy cicik, szaporitaskor 20-20 perc. Nekem ez bejott.

Sajnos tudom, milyen az, amikor van tej, de nem akar a baba szopiznim en is kiprobaltam mindent, volt nalam ket szopis tanacsado is es megsem ment. Igy azt tervezem, hogy 6 honapos koraig csak anyatejet kap, utana a szilard melle tapszert is kap, mert hosszu tavon a napi 3-4 ora fejes faraszto es elveszi az idot a babatol.

Sok sikert neked!

2012. ápr. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
a tesóm kislánya korababa volt és nem tanult meg szopizni. Majdnem 2 éves koráig volt anyatejci. Valóban bejön a gyakoribb fejés és az éjszakai fejés is sokat jelent. Próbáld ki. Sok sikert!
2012. ápr. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
R-med bimbő kiemelő!!! Próbáld ki! Egyszerű a használata és nem is drága. Én ennek köszönhetem, hogy ma is tudom még szoptatni 8 hós kislányomat. Bár nekem lapos volt a mellbimbóm, de lehet, hogy befelé fordulónál is beválik. Veszíteni nem fogsz vele mert tényleg nem drága max 1500ft.
2012. ápr. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én is csak fejek de nekem is csökkent a tej mennyisége, én 4óránként fejek nappal,éjjel nem így reggel van 60ml,napközben 30ml fejésenként! Most én is azt fogom csinálni,hogy gyakrabban fogok fejni, éjjel is kéne de olyan fáradt vagyok,hogy nincs hozzá erőm.
2012. ápr. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 xStefix ***** válasza:

Tanácsadó látott már? Mert ha tudnál mégis szoptatni, akkor már nem is lenne probléma a fejt tejmennyiség...

Többféle trükk is létezik egyébként, hogyan lehet megpróbálni belecsempészni a baba szájába a mellet ill. megtanítani neki a helyes rákapást. De ehhez a legjobb az lenne, ha élőben látna titeket egy szakember, mert akkor célzottabb javaslatot tudna tenni.

2012. ápr. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én is fejtem a tejem az első 6 hétben, befelé forduló mellbimbó miatt. Aztán újra megpróbáltam szoptatni és ment.

A mellszívó már biztos kiemelte a mellbimbódat egy kicsit és a babád is lehet hogy erősödött születése óta. Próbálgasd csak folyamatosan, hátha egyszer ráérez. Esetleg próbáld meg úgy, hogy szoptatás előtt kicsit megfejed a melled, hogy ezzel is kiemelkedjen a bimbód, könnyebb lenne neki elkezdeni a szopit. Azért mertem ajánlani a próbálkozást a szopival, mert azt írtad, hogy nem tudott, de lehet hogy azóta tud, bízz benne és magadban, sokat erősödhetett azóta.

Gyakoribb fejéssel biztos tudnál valamit javítani, de én is tudom, hogy az nagyon fárasztó, sok kitartás kell hozzá.

Minden jót nektek!

2012. ápr. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én mindig fogtam a bimbóvédőt, úfy szoptattam, így nem jött le. Vettem Avent Niplette vákuummal működő bibmókiemelőt, amire azt írták, hogy csak terhesség alatt lehet használni, de nekem szülés után is remekül bevált, kb. 3 hetes lehetett a kislányom, amikor elkezdtem simán, bimbóvédő nélkül szoptatni, azóta sincs gond, pedig durván befele fordult a mellbimbóm, a szülőszobán nem is tudtam szoptatni, ha a csecsemősök nem hoznak kiemelőt, nem is tudom, mi lett volna.
2012. ápr. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!