Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van aki kivárta, hogy a baba...

Van aki kivárta, hogy a baba magától leszokjon a szopiről?

Figyelt kérdés
Nem az anyuka szoktatta le, hanem a baba abbahagyta. Ha igen mennyi idős volt a baba?

2012. ápr. 27. 13:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Szia

Én anyukám megvárta amíg én leszokom.28 hónapig nyomtam a dolgot! :)

Én nem tudok saját tapasztalatot sajnos, mert 3 hónaposan elment a tejem!! :(

2012. ápr. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Sókristály ***** válasza:
100%

5-ből 3-nál kivártam.

Egyiküket viszont 4 évesen szépen finoman le kellett szoktatnom.

Az utolsóról még nem tudok nyilatkozni, 10 hónapos és még szopik.

2012. ápr. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
82%

Tudom, hogy ezért ismét lepontozást fogok majd kapni a hosszú szoptatást ellenzőktől, de akkor is leírom :DD


Igen én kivárom.

A kicsi nagyon bukós baba volt, így neki fejni és sűríteni kellett, de néha megszoptattam. Ő magától szokott le, egyszer csak nem kérte a cicit. Ekkor volt 8 hónapos. Cumisüvegből kb 1 éves koráig kapott de akkor már kellett a pótlás is.


A nagy bár már 3,5 éves de esténként még mindig kéri. Ő nagyon érzékeny kis lélek, neki szüksége van az esti összebújásra. Nekem pedig van tejem bőven amíg kéri megkapja. Én nem találok benne semmi perverz dolgot, biztos vagyok benne, hogy felnőttként nem én kellek majd neki :)

2012. ápr. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Sókristály ***** válasza:
67%

Kedves 3-as! Végre valaki egyetért velem abban, hogy nem vérgáz sokáig szoptatni, ahogyan az sem gáz, ha tápszert, vagy lefejt tejet kap a baba.

Ugye vagyunk többen is így gondolkodók?

2012. ápr. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
65%

Kedves Sókristály!

Nem tartom egyáltalán gáznak egyiket sem. A nagynál nem kellett, de a kicsinél nem gondolkodtam egy pillanatig sem amikor pótolni kellett. Nem vagyok egy ősanya tipus, de igyekszem azt nézni, mi jó a gyereknek akár testileg akár a kis lelkének. És igen, elégtételt érzek amikor idegen emberek megdicsérik a fiúkat, hogy milyen szépek, kiegyensúlyozottak :)


...és igen remélem, hogy vagyunk még hasonlóan gondolkodók többen is :)

(3.)

2012. ápr. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Én kivártam. 16 hós koráig szopott, teljesen szép fokozatosan hagyta el. Pedig 1 évesen még napi 5-6x szopizott (ugyanennyi rendes étkezés mellett). Aztán végül már csak én kergettem körbe esténként az ágy körül, hogy "biztos nem kérsz?" :))
2012. ápr. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Bocsi, de mi az, hogy "hosszú szoptatást ellenző"? Miért ellenzik?
2012. ápr. 27. 14:20
 8/20 anonim ***** válasza:
Sajnos itt elég gyakran egymásnak esnek azok akik szoptatáspártiak és akik nem. Mennek a lepontozások oda-vissza.
2012. ápr. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
szerintem én is ki fogok várni,egyelőre egy éves,és kitartóan szopizik olyan 5-6szor naponta(3szor nappal,ugyanennyiszer éjjel:D)
2012. ápr. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Az én kisfiam 2 éves és még mindig szopizik. :)
2012. ápr. 27. 16:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!