Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyukák . Ma 5-napos a babám...

Anyukák . Ma 5-napos a babám (elsö) és elvagyok keseredve mert nagyon kevés tejcsi jön, és potolnom kell! mit csináljak?

Figyelt kérdés
Annyira rossz érzés,néha sírva is fakadok,hogy nemtudok enni adni a babámnak!!lelkiismeretfurdalásom van:(
2009. jún. 23. 16:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam, de el is csesztem, bár mindent beszedtem amit javasoltak, homeobogyók, teák, egyebek, de a lényeg az, hogy minél többet legyen cicin a baba, na meg mellette fejjél. Nekem a kézik nem váltak be, elektromos medelám volt, az nagyon jó. Így is sajnos csak 4 hónapig sikerült szoptatni, mert a pótlástól, azaz a cumisüveg miatt egyre kevésbé akart szopizni, a végén már csak fejtem, ez ment 4 hónapig, akkorra már olyan kevés volt, hogy abba hagytam.:( De utólag visszagondolva az elején kellett volna még jobban megemberelni magamat, és semmi mással nem foglalkozni egész nap, csak a szoptatás-fejés dologgal, amíg tényleg be nem indul rendesen.Befeküdni a babaszobába, és tényleg komolyan csak odakoncentrálni. Elég brutálisan hangzik, de nekem semmilyen bogyó nem jött be, de meggyőződésem, hogy a nők 99%ának van teje, csak valakiknek meg kell érte dolgozni. Még mindig úgy gondolom, hogy képes lettem volna rá, bár tény, hogy iszonyúú nehéz. (épp költöztünk is, így nagyon kemény egy időszak volt nekem)

Én a helyedben felhívnék egy szoptatási tanácsadót, szakembert, aki elmondja a lehetőségeidet, és melletted áll. A lényeg, hogy próbálj meg mindent, mert én azóta is ezt bánom, és reménykedek, hogy a következőnél már könnyebb lesz. Bár nem hiába van a boltban lexikon nagyságú könyv a szoptatásról. Legközelebb A-Zig felkészülök. Ez sajnos elmaradt, mert a környezetemben mindenkinek könnyen ment, nem gondoltam volna, hogy épp nekem nem fog menni. :( Sok sikert, és kitartást neked, hátha szerencsésebb leszel!:)

2009. jún. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Ne keseredj el!Igyál olyan tejserkentő teát,és ne görcsölj ilyen dolgokon,mert a tápszer sem olyan rossz dolog.Én is így voltam,mégis már 6 éves és semmi baja.
2009. jún. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Ne keseredj el!Tudom,könnyű ezt mondani de sajnos nem minden anyukának indul be rendesen a teje,próbálj meg minél több folyadékot inni,rendesen enni és esetleg igyál tejszaporító teát hátha beindul.Ne legyen lelkifurdalásod emiatt erről nem te tehetsz hanem a természet.Szeresd a babádat és ne sírjál mert megérzi ha szomorú vagy!üdv egy 38 hetes kismami 2 gyerkőc anyuja.
2009. jún. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Tudom,hogy megnyugtatásért fordultál "hozzánk",nekem hasonló az esetem,és semmi lelkiismeret furdalásom sincs.

Az első dolog amire figyel: a szoptatás teljesen magán ügy.Én vidéken lakom,előtte pesten éltem több mint tíz évig.Ha bemegyek a faluba,első kérdése a "kedves" ismerősöknek szoptatom-e.Bosszantó.Azért bosszantó,mert úgy állítják be,hogyha nem a válasz akkor örök kárhozatra vagy itélve,és szar anya vagy.

Írom a lényeget:nekem 2 hetes volt a babócám,amikor kevés lett neki a tejem.Kénytelen voltam tápszerrel pótolni,hálistennek elfogadta.Most 4,5 hónapos,és már másfél hónapja nem kellett pótolnom.Nagyon egyszerű módszerrel sikerült utolérnem magunkat:a 3 óránként etetés helyett,igény szerint kezdtem el.Amilyen sűrűn csak akarta cicire raktam,most elég neki a tejem,igaz mindig kieszi mind a 2 cicit.

Ne legyen lelkiismeret furdalásod,gondolj bele mi lenne ha nem lenne pénzed tápszerre,na akkor tényleg nem tudnál adni a babádnak enni.

Nekem még bevállt a tejszaporító tea is,rengeteg tejem lett tőle,csak abba kellett hagynom,mikor hasfájós lett a babóca.Tojás leves is jó volt,de a lényeg tápanyag dús étkezés,és rengeteg folyadék.Szoptatás előtt és után egy nagy pohár víz vagy amit szeretsz!

Kitartás!Jó anya vagy-leszel!Próbálj meg mindent,és ha ennek ellenére elapad a tejed,ne bánd.

A babád így is egészségben fog felnőni!

Jó babázást!

2009. jún. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Fejjél, fejjél, fejjél. Nekem 6 hétbe került amíg kiváltottam a tápszeres pótlásokat, de sikerült, és azóta csak szopizik a babám. Most 4 hós. Sok folyadék, és fejés minden mennyiségben, és meglátod sikerülni fog. Biztos!
2009. jún. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Sorolom, én hogy csináltam, próbáld ki:

-Minél többet tedd cicire a babát

-Először mindig szoptasd, akár 1,5-2 óránként (nagyon fájhat de ne add fel) Szopi után ha sír az éhségtől adj neki egy kis tápit.

-Próbálj fejni miután a baba befejezte a szopit, ha van lefejt tejed adhatod azt tápszer helyett.

-Éjjeli szopik között feküdj kényelmesen, nyújtózz ki és aludj. (akár nappal is, mert a mély alvás is segít)

-Fejés közben egyél. Nekem a corn flakes+tej+ kevés cukor nagyon bejött.

-Igyál sokat, minden szopi előtt (legalább 3dl).

-Ihatsz tejserkentő teát.

-Szedhetsz homeos bogyókat.

-Egyél rendesen.


Végül, ha van sok pisis és kakis pelus, akkor ne aggódj.

2009. jún. 24. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mind igaz, amit írtak, annyival egészíteném ki, hogy aludj, pihenj sokat, mert én azt vettem észre, hogy alvás közben jobban termelődik a tejem. Én az első hat hétben gyakorlatilag folyamatosan cicin tartottam a kisfiamat és úgy is aludtunk (én nagyon jó kis "húsos" gyerek). Szoptass, szoptass, szoptass!!!!
2009. jún. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!