Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem fog szopizni? Szerdán...

Nem fog szopizni? Szerdán szültem és még kevés a tejem, ráadásul a babám, nem is akarja elfogadni a cicit, csak cumisüvegből. Nagyon elvagyok keseredve, voltatok így?

Figyelt kérdés
2010. febr. 8. 10:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen. Ne idegeskedj, mert az is befolyásolja a tej mennyiségét! Viccen kívül. Nyugodj meg, és a következő etetésnél próbáld meg cumisüveg nélkül.
2010. febr. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
erőltetni kell pedig a ciciztetést,-még akkor is h akevésnek tűnik- mert a tej a szopi hatására kezd el termelődni!
2010. febr. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mindenképpen a szopit eröltesd, mert rászokhat a cumisüvegre, mert abból könnyebb kiszívni. Én csak pohárból adtam neki. Tedd mellre a picit minél többször. Ha nekem kevesebb tejem volt óránként is rátettem.
2010. febr. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én 2 hete szültem, ugyanez volt a helyzet. Erőltettem én a cicit (csak pohárból kapott fejt tejet, nem cumisüvegből), de a gyerek csak ordított, lila volt a feje. Ettől ideges lettem, ami nem tesz jót a tejcsinek. Azóta szereztem be cumisüveget. A mai napig nem megy neki a szopcsi, ugyanaz a szitu, mint amikor pohárból kapta. Nem vettem észre, hogy a cumisüveg rontott volna a dolgon, főleg, hogy ha beindul a tejem, akkor folyik a gyerek szájába, nem győzöm fejni. Tegnap pl 40 (!) percig "szopott", utána a rendes mennyiséget ette ki a cumisüvegből.

Ne keseredj el, nekem 10 nap bőgés/idegeskedés után sikerült beletörődnöm, hogy így alakult. De legalább van mit lefejni, nem kell tápszer.

2010. febr. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
33%
Először is nyugodj meg! Nekem is volt, hogy kevesebb tejem volt, mint amennyit a fiam igényelt. Az a titok, hogy minél többet szoptatsz annál több tejed lesz. Én volt, hogy egész nap feküdtem és szoptattam, ha volt mit, ha nem. És fontos a technika is: kényelmes pózban helyezkedj el és fordítsd a babádat magad felé. Ha nem megy ne add fel, keress szoptatási tanácsadót. Engem Sződy Judit tanított, nem tudok elérhetőséget, de keress rá. (Az én fiam szájában soha nem volt cumi/cumisüveg már elmúlt 1 éves és még mindig szopik.)
2010. febr. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Muszáj erőltetni a szopcsit,mert ha nem lesz tejcsi akkor jöhet a tápcsi.
2010. febr. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szoptatási tanácsadók elérhetősége: www.ibclc.hu

Ingyen hívhatók telefonon, ellenszolgáltatás ellenében ha kell házhoz is mennek segíteni. A honlapon lévők közül bárkit hívhatsz. Ne add fel. Ki lehet jönni a cumizavarból, csak nagyon akard!

2010. febr. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Azt el is felejtettem, hogy én csázsáros voltam és nehezen indult meg a tejem. Őszintén szólva kicsit rásegítettem mellszívóval. Na utána annyi volt, hogy 3 óránként olyan voltam, mint akire ráragasztottak két kosárlabdát és csak folyt és csak folyt.... :D Így a kórházban tudtam még leadni is tejet.
2010. febr. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!