Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha Cerazette és 3 hónapos...

Ha Cerazette és 3 hónapos baba mellett teherbe esnék, és nem tudnám megtartani a babát, akkor mi történne?

Figyelt kérdés
ilyen esetben támogatják a terhességmegszakítást, és mennyi idő?
2012. máj. 5. 18:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem támogatják. Körülbelül két hét.
2012. máj. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
hogy érted, hogy 2 hét? a kórház?
2012. máj. 5. 18:19
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja, hát az ügyintézés. Elmész orvoshoz, ad egy papírt, onnan családsegítő, ott egy hét várakozási idő, utána vizsgálatok, és utána a műtét, ami egy nap sincs a legtöbb helyen.
2012. máj. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget, azért érdekes, hogy a drága bogyó mellett még drága és fájdalmas beavatkozás is előfordulhat, hogy nincs garancia
2012. máj. 5. 18:26
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem támogatják, mert ezt nem lehet bizonyítani. Akár el is felejthetted beszedni a gyógyszert, ill. attól, hogy 3 hónapos a babád, még teherbe eshetsz újra.

Gondolj bele, ha ilyen indokkal támogatnák, akkor mindenki azt mondaná, hogy gyógyszer mellett esett teherbe, azok is, akik valójában nem.


Amúgy elméleti a kérdés vagy tényleg terhes vagy?

2012. máj. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
csak elméleti, mert annyi helyen olvasom, hogy teherbe estek mellette, nekem meg most nagyon nem hiányzik, amúgy rendesen szedem, egyszer késtem 3 órát
2012. máj. 5. 19:29
 7/9 anonim ***** válasza:

A szülés után a hormon háztartás még eléggé labilis, ezt a szoptatás is befolyásolja. Előfordulhat, hogy az addig "jól bevált" hormonmennyiség nem fejti ki a remélt hatást - mint tudjuk a mai fogamzásgátlók hormontartalma minimális.

Ezért ajánlott mellette valamilyen más védekezési forma is, pláne az első hónapokban.

2012. máj. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is szedtem a dokim azt mondta hogy nem igazán jo a hatásfoka, havonta menjek uh-ra hogy nem sikerült-e baba... hát örültem neki nagyon.
2012. máj. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is ezt szedtem a kislányom 1 éves koráig, nem estem mellette teherbe, pedig a menstruációm szülés után 8 héttel visszatért, és rendszeresen jött meg. Ahogy abbahagytam a Cerazette-t, egyből terhes lettem (már kistesót akartunk), de két hét múlva megjött a menstruációm mégis (pozitív teszt ellenére). 2 hónapra rá sikerült teherbe esni. :-) Na mindegy, csak azt akarom mondani, hogy nekem teljesen megbízható volt. Első babára sem kellett várnunk, csak 2,5 hónapot, hogy megfoganjon, szóval eléggé összepasszolunk a férjemmel, a Cerazette nekem működött rendesen.
2012. máj. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!