Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mellgyulladás esetén mi a teendő?

Mellgyulladás esetén mi a teendő?

Figyelt kérdés

38 fokos lázam van, nagyon fáj a mellem, és a fájdalom fölött piros a bőr.

Algopirint szedhetek?, vagy milyen lázcsillapítót lehet? Ráz a hideg, fáj mindenem.



2012. máj. 6. 18:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Én javaslom menj el a dokihoz. Hideg vizes borogatás, jegelés kicsit enyhíti a tüneteket.
2012. máj. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok! Itt egy cikk, benne van a mellgyulladás kezelése is. [link]
2012. máj. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia!!!2 hetes volt a kislányom,amikor mellgyulladásom volt,ugyanilyen tünetekkel,mint neked.Én azonnal orvoshoz mentem,Algopyrint vehettem be,és antibiotikumot indított azonnal(Amoxicillint),nehogy komolyabb baj legyen.Néhány nap múlva szépen elmúlt,de addig nagyon sokat masszíroztam,amit a pici benne hagyott,lefejtem,hogy a duzzanat,csomó oszoljon el.Lehet rá langyos vizes ruhát tenni,de hideget nem,mert elapad a tejed.Javaslom,ha nem múlik,még reggel is lázad lesz,menj el a dokihoz,mielőbb kezelni kell.A picit minél többet tedd mellre,hátha a szívással ő is tudja oldani a görcsöt,vagy az eltömődött tejcsatornát fel tudja oldani.Igyál nagyon sok folyadékot!!!!Remélem tudta segíteni!!!Üdv:tamy
2012. máj. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linket és tanácsokat!

Este 8-ra már elviselhetetlen volt a láztól a fájdalom, amit az izmaimban, izületeimben éreztem. Akkorra már 39,1 fokos volt a hőm. Szép lassan ment felfelé, ezért felhívtam az ügyeletet. A dokinak elmeséltem, hogy a bajom, és Augmentin DUO-t írt fel. A férjem elment a receptért, és az ügyeletes patikában ki is váltotta. Algopirint tényleg szedhetek, bár csak 38 fokra ment le a lázam, reggelre megint nőtt 39 felé. Most valamiért magától vissza ment 38,3-ra. De legalább már nem fáj mindenem annyira és nem ráz a hideg. Este langyos vizes borogatás tettem a fájdalmas részre, tök hidegnek tűnt a langyos is.

Viszont a doki azt mondta, hogy a gyulladt mellből ne szoptassak, hanem fejjem le, és öntsem ki. A védőnő meg most reggel azt mondta, hogy 38,5 fokos lázig szoptathatok. Szerintem inkább szoptatok, mert a baba jobbak kiszívja, mint a mellszívó.

Amúgy eddig nem volt elég tejem, és tápival kellett kiegészíteni. Valamiért mostanában pedig egyre több lett a tejem, de még a megszokás, és a félelem bennem volt, hogy tápit is adjak a babámnak. Valószínű, hogy maradhatott benne és emiatt gyulladt be. Meg túl is hajszoltam magam, meg idegeskedtem, meg a nagy fiamat is emelgettem, pont a bal mellemhez szorítottam tegnap reggel.

Na de mindegy, a lényeg, hogy ma már jobban vagyok :)

2012. máj. 7. 08:45
 5/6 anonim ***** válasza:
szia!!örülök,ha mára már jobban érzed magad!!én is azt javaslom,hogy minél többet szoptass a gyulladt mellből,nekem is ez vált be.semmi baja nem lesz a picinek attól a tejtől sem:-)pihenj minél többet,igyál sok folyadékot!!mielőbbi gyógyulást,és boldog babázást kívánok.
2012. máj. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Tegnap (hétfőn) kijött hozzám a védő nő. Jól megszadizta a mellem. Meleg vizes borogatást tettünk rá, és jól megmasszírozta. Csillagokat láttam! Meg mellszívóztunk. Aztán még a babát is rátettük. Már azt hittük, hogy semmi nem fog jönni belőle, de a fiam még is tudott még szívni belőle. A végére még mindig maradt csomó, ami nem tetszett a védő néninek. Kerített nekem egy szakembert. Ma voltam nála. Azt mondta, hogy a nehezén már túl vagyok. Ne masszírozzam, csak nagyon finoman ujjbeggyel nyomkodjam a piros résznél. Kiűrítés után pedig hideg borogatást tegyek rá. De csak a piros részre. Még a szoptatást is megmutatta, hogy hogyan csináljam (eddig nem jól csináltam, már az előző gyermekemnél sem), nem nyomtam elégé a szájába a cicim.

Folyadékot nagyon sokat iszom, 6-8 liter vizet 24 óra alatt.

2012. máj. 8. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!