Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tényleg akkora tragédia, ha...

Tényleg akkora tragédia, ha egy közel két éves gyerek még szopizik?

Figyelt kérdés
Tudom valahol költői a kérdés,mert próbálom mindig elütni azzal,hogy nekünk jó ez így,de egyre terhesebb,hogy örökké megtalálnak ezzel.Nem hiszem,hogy kárt okozok vele,ha naponta háromszor még nassol egy kicsit.Szerintetek?
2012. máj. 11. 12:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
70%

Ismerős most azon parázik, hogy nem tudja elválasztani, és oviba megy a gyerek. Azért eddig ne húzzátok a dolgot.

Nem tragédia, de nem megszokott.

2012. máj. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
90%

Kinek tragédia?

A szoptatás addig jó, amíg a mamának és a babának is jó. Ha a babának/gyereknek már nincs igénye, leválasztja magát, ha meg az anyukának lesz sok, akkor neki kell elválasztani. Ennyi.

Amúgy meg ne kösd a kötözködők orrára, ez intim dolog, másoknak nem feltétlenül kell tudni róla.

2012. máj. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
97%

Kárt nem okozol neki szerintem semmi képpen sem.


èn magamat ismerve nem bítnám hogy cickón lógjon a lányom még, de ez ugye egyéni kérdés.


Amit nem értek ki honnan tudja hogy te szoptatsz vagy sem? mert akkor ezt neked kell nagydobra verned. mert pl másfél a lányom de senki nem tudja és nem is érdekli mikor kap tejet.


Ne mondd el és ennyi.

2012. máj. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
49%

második vagyok:

az ovis anyukát nem értem. Én csak 20 hónapig szoptattam az egyik gyerekem, de már jóval a leválasztást megelőzően el tudtunk simán utazni egy hétvégére is a férjemmel kettesben. A gyerekek tudják, hogy mikor lehet, ha anya ott van. Ha máshol vagy másokkal vannak, akkor nem követelik a cicit, mert nincs kitől.

Egy ovis meg már 3 éves. Reggel/este vagy délután simán összebújhat még anyával, ettől az oviban nem fog ezzel foglalkozni...

2012. máj. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Igen,igazatok van,nem is dicsekszem vele,de tegnap pont a nődoki kérdezett rá,és őrá azért valamelyest tartozik:)

Amúgy a többit is magától hagyta el,ezért nem aggódom.

2012. máj. 11. 13:08
 6/22 anonim ***** válasza:
64%
Inkább örülj neki, bár én szoptathatnám még a kicsimet. Szerintem ráérsz majd 1 év múlva ezen töprengeni, addig add csak neki.
2012. máj. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Örülök is,mert nagyon megszenvedtünk az elején:)
2012. máj. 11. 13:11
 8/22 Sókristály ***** válasza:
80%

Nem tragédia, miért lenne az? Ahogyan az sem lenne tragédia, ha egyáltalán nem tudtad volna szoptatni.

Az oviról meg annyit, hogy én kis ovisként még szoptattam a lányomat. Az oviban nem meséltünk róla, otthon meg kit érdekel, mit csinálunk?

És mi is el tudtunk menni 2-3 napra, mert amíg a maminál volt, nem kérte, hiszen tudta, hogy úgysem kaphat.

2012. máj. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
52%
Nem tragédia, inkább egy idő után kínos. nézzetek be a mamami blogra, a 3 éven felül szoptatás fórumba. anyukák írják, h a gyerek a tömött villamoson bontogatja anyuka pólóját vagy a nagyiét és kéri a "cicikét", a jelenlévők meg csak néznek. Vagy amikor a gyerek oviban elszólta megát, h cickét ebédel. Gondoljatok bele, egy 5 éves, aki már a 8 évesekkel a salakoson rúgja délutánonként a bőrt, sír a "cicikéért" :))) Én azt látom, h inkább az anyukának kellene már leválasztódnia ilyen nagy gyerekről.
2012. máj. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
44%
Azért az érettségi előtt már ne ezzel űzd el a lámpalázát.
2012. máj. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!