Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tényleg akkora tragédia, ha...

Tényleg akkora tragédia, ha egy közel két éves gyerek még szopizik?

Figyelt kérdés
Tudom valahol költői a kérdés,mert próbálom mindig elütni azzal,hogy nekünk jó ez így,de egyre terhesebb,hogy örökké megtalálnak ezzel.Nem hiszem,hogy kárt okozok vele,ha naponta háromszor még nassol egy kicsit.Szerintetek?
2012. máj. 11. 12:59
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
28%
Gondolom a nődoki sem ezzel a szófordulattal élt, de azért lehet "tragédia" orvosi szemszögből, mert bár mindenhol hangsúlyozzák, mennyire hasznos a szoptatás a babának és a mamának is, azért a női szervezetet nagyon ki tudja meríteni a hosszú évekig tartó szoptatás.
2012. máj. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 krisztivan ***** válasza:
100%
Az én szemem is elkerekedik amikor ennyi idős gyerekről van szó.De mivel Nektek jó,így teljesen mindegy ki mit mond vagy gondol:-))
2012. máj. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
51%

ÁÁÁÁÁÁ,dehogy,ne hallgass SENKIRE ! az én kisfiam 2 és fél éves koráig szopcsizott,megvártam,mig Ő úgy gondolja,h nem kell már neki..

A Te Babád,Te érzed úgyis,h mi a jó NEKi!:-) hát nem?

más mindenki meg

2012. máj. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
66%

Én mai napig bánom, hogy a 22 hós fiamat elválasztottam... Erre nem voltunk megérve : sem ő, sem én. Szopizás alatt beteg sem volt, utána kórházban kötöttünk ki. Persze tudom, hogy ez nem feltétlenül függ össze a szopizással.

Sajnos hallgattam másokra...

Nem dicsekedtem én sem azzal, hogy szopizik, de amikor mamáknál voltunk, akkor látták vagy ha ismerősök rákérdeztek, nem hazudtam.

Ami pedig a köztereket illeti: sosem volt gond. Tudta, hogy csak akkor szopcsizik amikor otthon vagyunk. Ha pedig kérte, akkor mindig "tejcsit" kért és nem "cicit".

Amig a baba igényli, illetve neked nem teher, addig mások véleményétől függetlenül folytasd a szoptatást.

Én is ezt fogom tenni a második gyerekemmel.

2012. máj. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Nem tragédia,meg a ti dolgotok,de igazából ennek már semmi értelme nincsen.
2012. máj. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
73%

"Nincsen értelme"? ez egy kisssssé erős kijelentés..

Hogy MI az érteleme,azt csak a baba és Anyukája érzi:-)))

2012. máj. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
bocsi,elírtam: értelme
2012. máj. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
46%
Kisfiunk 2 és fél éves és még most is gőzerővel szopizik!Én örülök,Ő örül,Apa is örül,két tesóját nem zavarja......Mi lehet a baj ezzel??
2012. máj. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 xStefix ***** válasza:
60%
Kérdező, mindig lesznek ám olyan gondozási, nevelési módszereid, amik másnak nem tetszenek, úgyhogy ezen felesleges aggódni. ;) Ha nektek jó így, akkor csináld nyugodtan, más meg gondoljon, amit tetszik. Ilyen szempontból teljesen magánügy.
2012. máj. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.Jó látni,hogy azért nem kirívó az esetünk:)
2012. máj. 14. 20:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!